Okucie okienne Winkhaus activPilot Select/Winkhaus

Okucie okienne Winkhaus activPilot Select/Winkhaus

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
09 wrz 2019 15:32

Okucie Winkhaus activPilot Select – komponent do produkcji okien Duże przeszklenia są symbolem nowoczesnej architektury i tendencją w projektowaniu kubaturowym zyskującą coraz większą popularność. Takie rozwiązania wymagają jednak zastosowania okuć przystosowanych do skrzydeł o dużym ciężarze. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2020.

Nazwa produktu: Okucie okienne Winkhaus activPilot Select

Nazwa kategorii: Drzwi i okna

Opis produktu: Okucie Winkhaus activPilot Select – komponent do produkcji okien Duże przeszklenia są symbolem nowoczesnej architektury i tendencją w projektowaniu kubaturowym zyskującą coraz większą popularność. Takie rozwiązania wymagają jednak zastosowania okuć przystosowanych do skrzydeł o dużym ciężarze. Szczególnie wówczas, gdy w grę wchodzą potrójne pakiety szybowe o właściwościach termoizolacyjnych lub dźwiękochłonnych. Rozwiązaniem jest okucie activPilot Select, które można stosować do skrzydeł ważących nawet 150 kg. Rozwiązanie to stwarza duże możliwości architektom, projektantom i producentom okien. Dzięki przemyślanej modułowej konstrukcji łatwo się je montuje i można w prosty sposób dopasować do wymagań użytkowników. Okucie zostało skonstruowane w taki sposób, że zawiasy w całości ukryte są w niewielkiej przestrzeni pomiędzy skrzydłem a ramą i przy zamkniętym oknie są całkowicie niewidoczne. Dzięki temu okucie komponuje się z każdym kolorem i fakturą stolarki. Odpowiedni dobór klamki pozwala uzyskać ciekawe stylizacje, dopasowane do każdego wnętrza.

activPilot Select to rozwiązanie zarówno do budynków nowoczesnych jak i obiektów zabytkowych, którym pozwala zachować pierwotny styl. Okna wyposażone w to okucie mają znakomite współczynniki przenikania ciepła, dzięki redukcji mostków cieplnych (zachowana jest ciągłość uszczelek). Już w wersji standardowej okucie activPilot Select przystosowane jest do okien o ciężarze skrzydła do 100 kg, a poprzez zastosowanie 2 dodatkowych elementów można podwyższyć nośność okucia do 150 kg (także w oknach już zamontowanych). Pozwala też konstruować okna o powierzchni skrzydła do 3 m kw. Stabilność i trwałość okucia potwierdzają badania i certyfikaty. To rozwiązanie konstrukcyjne objęto ochroną patentową. Zalety okucia activPilot Select: • całkowicie niewidoczne okucie z zawiasami ukrytymi w luzie wrębowym • przystosowane do okien o ciężarze skrzydła do 150 kg i powierzchni 3 m kw • rozwiązanie chronione patentami • stabilność i wyjątkowa trwałość potwierdzone cyklem badań • energooszczędność dzięki redukcji mostków cieplnych • okucie certyfikowane na zgodność z normą ENV 13126-8

Od kiedy na rynku: 2010

Cena produktu: Na zapytanie.

Gwarancja produktu: Gwarancja standardowa 2 lata. Gwarancja 10 lat pod warunkiem udokumentowanego serwisu.

Pogwarancja: Okucie activPilot Select jest komponentem okna. Gwarancje są obowiązkiem producenta okien.

Dostępność na rynku: Tak.

Dokumentacja: karta produktuWinkhaus Okucie activPilot Select. Innowacja ukryta we wnętrzu okna (Video)

Winkhaus Polska Beteiligungs sp. z o.o. sp.k.
ul. Przemysłowa 1, 64-130 Rydzyna
Telefon/Fax 65 52 55 700
winkhaus@winkhaus.pl

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny