Array
Projekt 180-metrowego mieszkania dla trzyosobowej rodziny

Projekt 180-metrowego mieszkania dla trzyosobowej rodziny

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
23 paź 2019 09:15

Połączenie klasyki i nowoczesnego designu, matowego betonu i mebli z filongiem w połysku, mocnych wzorów tapet i naturalnego drewna oraz szczypta intensywnych barw tkanin to przepis na wnętrze w stylu fusion.

Projekt wykonany został przez pracownię architektury wnętrz j2studio dla trzyosobowej rodziny i psa.  Celem projektu było stworzenie przestrzeni, która zapewni komfort dla zapracowanych mieszkańców. Otwartość klientów na łączenie wzorów i stylów pozwoliły stworzyć niepowtarzalne przestrzenie, które służą i cieszą domowników.

Kreując te wnętrza autorki postawiły przed sobą zadanie stworzenia rozwiązań nieoczywistych i tak powstał "lewitujący telewizor" albo szafa, przy jadalni, która przeradza się w kuchnię... lub odwrotnie! Drzwi do garażu ukrywają się za geometryczną tapetą, a wejścia do pomieszczeń, przez rezygnację z nadproża, sprawiają wrażenie parawanów. Pokój dziecięcy wyposażono w siedzisko z wysuwanym łóżkiem, a uchwyty szafy sprowadzono do otworów we frontach. Sypialnię zdobi tapeta. Jest to reprodukcja obrazu, którego zdjęcie uzyskano dzięki uprzejmości Muzeum Narodowego w Krakowie. Wszystkie meble zostały wykonane na zamówienie wedle projektu architektek. Łazienkę na parterze zdobią płytki z klasycznym wzorem marmuru. A tę na piętrze wykończono białym i czarnym gresem, gdzie zabudowa szafki i wanny wykończono naturalnym fornirem.

Praca nad projektem była kreatywnym wyzwaniem, radością i jest dowodem na to, że wnętrze, jak garnitur, należy szyć "na miarę".

OPIS PROJEKTU:
- metraż: 180 m2
- czas realizacji: 2015-2018
- podłogi: dąb naturalny, chevron
- ściany: malowane, tynk betonowy, tapeta
- drzwi drewniane - na zamówienie
- łazienka parter: płytki gresowe
- łazienka piętro: płytki gresowe
- meble - na zamówienie
- wyposażenie: oryginalne ( oświetlenie, meble itp)

Autorki projektu: Joanna Dembowska, Joanna Kijak-Rajca, pracownia j2studio

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny