Timeless/Saint-Gobain Building Glass Polska

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
07 paź 2019 11:04

TIMELESS to antykorozyjne szkło, które zostało opracowane z myślą o zastosowaniach w kabinach prysznicowych. Można je stosować w parawanach prysznicowych, kabinach prysznicowych lub parawanach nawannowych. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2020.

Nazwa produktu: TIMELESS
 
Nazwa podkategorii: Przestrzeń łazienki

Opis produktu: Szkło TIMELESS składa się z wysoko przeziernego szkła SGG PLANICLEAR, na które naniesiono praktycznie niewidoczną powłokę. Dzięki temu szkło TIMELESS jest bardzo przezroczyste i nie wpływa na percepcję kolorów niezależnie od grubości.

ZALETY:
• Wysoki poziom przezroczystości i neutralny wygląd: Szkło TIMELESS składa się z wysoko przeziernego szkła SGG Planiclear, na które naniesiono praktycznie niewidoczną powłokę. Dzięki temu szkło TIMELESS jest bardzo przezroczyste i nie wpływa na percepcję kolorów niezależnie od grubości.
• Efekt antykorozyjny dla trwałej przezroczystości: Szkło jest trwale zabezpieczone przed korozją, dzięki czemu wraz z upływem czasu nie zmienia zabarwienia i zachowuje atrakcyjny wygląd.
• Łatwiejsze czyszczenie: Woda spływa po powierzchni szkła, co ogranicza powstawanie osadów kamienia i zacieków. Wszelkie ślady użytkowania są łatwiejsze do usunięcia w porównaniu ze standardowym szkłem niepowlekanym.
• Wysoko wytrzymała powłoka: Powłokę TIMELESS otrzymuje się przez magnetronowe nanoszenie warstwy tlenków metali. Tak otrzymana powłoka jest bardzo trwała, nie traci swoich właściwości z upływem czasu i może być poddawana wszelkim rodzajom obróbki przemysłowej. Produkt może być poddawany wszelkim rodzajom obróbki, w warunkach stosowanych dla szkła typu float. Szkło TIMELESS może być cięte, poddawane obróbce krawędziowej i hartowane. Można je również giąć przy promieniu do 1 metra (dla mniejszych promieni należy przeprowadzić dodatkowe testy). Pokrywanie sitodrukiem jest możliwe po obu stronach szkła TIMELESS. Szkło TIMELESS może być laminowane, pod warunkiem, że zostało ono uprzednio zahartowane, oraz że powłoka znajduje się na powierzchni zewnętrznej. Na każdym etapie przetwarzania zaleca się używanie czystych narzędzi i materiałów, aby uniknąć zarysowania powłoki. Szkło należy ostrożnie suszyć na każdym etapie przetwarzania, aby uniknąć pozostawienia śladów, które mogą być niemożliwe do usunięcia po hartowaniu.

Od kiedy na rynku: 2015

Cena produktu: Około 100-150 złotych

Gwarancja produktu: Właściwości antykorozyjne szkła prysznicowego TIMELESS są gwarantowane dla Pierwszego Nabywcy przez okres 10 lat od pierwszej dostawy, w normalnych warunkach użytkowania i pod warunkiem przestrzegania wytycznych dotyczących przetwarzania i konserwacji oraz zaleceń dotyczących stosowania, podanych przez Saint Gobain Glass. Antykorozyjność oznacza, że na szkle TIMELESS, użytkowanym w powyższych warunkach, nie pojawi się jednorodna biaława powierzchnia, mierzona jako średni stopień zamglenia** powyżej 5% powlekanej powierzchni.

Pogwarancja: Dostępny

Dostępność na rynku: Dostępny na szkle typu float i odbarwiony diament

Dokumentacja: 
Zgodność z następującymi normami:
• EN 14428 „Kabiny prysznicowe – Wymagania funkcjonalności i metody badań”
• EN 1096 (klasa A) „Szkło w budownictwie – Szkło powlekane"
• Broszura Timeless

Saint-Gobain Building Glass Polska
Ul. Szklanych Domów 1, 42-530 Dąbrowa Górnicza
Telefon/Fax: +48 32 295 40 00
saintgobainwpolsce@saint-gobain.com
www.saint-gobain.pl

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny