PARTNER PORTALU
Ozdoby z filcu, drewna i papieru. Zainspiruj się naturą

Ozdoby z filcu, drewna i papieru. Zainspiruj się naturą

Autor: Joanna Buharewicz
09 gru 2014 10:14

W ostatnich latach do łask wracają ozdoby i bibeloty nawiązujące do natury. Zobaczcie, jak można je wykorzystać w świątecznych dekoracjach mieszkania.

Dekorując mieszkanie na Boże Narodzenie, coraz chętniej sięgamy po tradycyjne ozdoby, które często pamiętamy z dzieciństwa. Wianuszki z szyszek czy drewniane bibeloty wprowadzają nas w nostalgiczny nastrój i pozwalają stworzyć wyjątkowy, a przy okazji modny, świąteczny klimat.

Filc to materiał, po który ostatnio chętnie sięgają projektanci dekoracji do domu. Zamiast tradycyjnych bombek możemy na choince powiesić filcowe zawieszki, dzięki którym nasze drzewko będzie wyglądać nieco rustykalnie. W sklepach można dostać także różne figurki i bibeloty z elementami filcu, np. choinki, które świetnie uzupełnią świąteczny stroik.

Innym wdzięcznym tworzywem, z którego coraz częściej wykonywane są bożonarodzeniowe dekoracje, jest papier. Bombki, zawieszki, wycinanki – wszystkie te dekoracje będą wyglądać niezwykle lekko i naturalnie. O wykonanie ozdób z papieru możemy także pokusić się sami, będzie to świetna zabawa zwłaszcza dla dzieci.

Niezwykle oryginalne (i ostatnio bardzo modne) są przeróżne ozdoby z drewna. Duże choinki z drewnianych pni czy zawieszki o przeróżnych, kojarzących się ze Świętami Bożego Narodzenia kształtach (gwiazdy, aniołki, dzwoneczki) będą stanowić niecodzienną ozdobę, prostą, ale jakże wdzięczną i przywołującą dziecięce wspomnienia.

Wiele naturalnych dekoracji możemy wykonać sami. Wystarczy kilka suchych gałązek, szyszek i trochę igliwia rozrzucić na stole czy włożyć do wazonu i już mamy swoje własne świąteczne aranżacje zainspirowane naturą.    

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także