PARTNER PORTALU
Piękne bombki i zawieszki. Zobacz jak ozdobić choinkę

Piękne bombki i zawieszki. Zobacz jak ozdobić choinkę

Autor: Joanna Buharewicz
10 gru 2014 10:24

Ubieranie choinki to jedna z najbardziej lubianych tradycji bożonarodzeniowych. Producenci bombek chętnie sięgają po rustykalne czy ludowe motywy, ale często inspiruje ich też nowoczesne wzornictwo.

Ozdoby choinkowe można umownie podzielić na kilka typów. Wśród nich znajdą się bombki o klasycznym okrągłym kształcie, po które najczęściej sięgamy. Szklane lub plastikowe, w przeróżnych wzorach i kolorach – kiedy powiesimy je na choince, niezawodnie stworzą świąteczny klimat. Jednak, żeby nie było tak nudno i jednolicie, producenci wzbogacają te klasyczne okrągłe bombki o ciekawe wzornictwo, faktury i materiały. Wielbiciele tradycyjnych rozwiązań mają w czym wybierać: od najtańszych kolorowych bombek z plastiku, poprzez szklane, zdobione ręcznie cudeńka, aż po najdroższe okazy, projektowane przez takie osobistości jak Andy Warhol.

Jednak szklane czy plastikowe ozdoby, które zwiemy bombkami, nie muszą być tylko okrągłe. Od lat przybierają też inne formy – od geometrycznych brył, poprzez kształty przeróżnych przedmiotów, np. chatek czy koni na biegunach, po postacie zwierzęce, ludzkie czy bajkowe. Te ostatnie ucieszą najbardziej najmłodszych. Niestandardowe formy bombek zadowolą zwolenników niecodziennych rozwiązań, którzy chcą, żeby ich Święta były wesołe i kolorowe.

Ostatnim typem ozdób choinkowych są wszelkiego rodzaju zawieszki. Ich wybór jest tak szeroki, że nie sposób wymienić ich wszystkich rodzajów. Sklepy oferują przeróżne: od naturalnych (drewnianych, wiklinowych, filcowych), po metalowe, druciane, papierowe, plastikowe. Ich formy przybierają często kształty przedmiotów, motywów, czy postaci najbardziej kojarzących się z Bożym Narodzeniem. Zatem znajdziemy wśród takich dekoracji gwiazdki, dzwoneczki, piernikowe ludziki, mikołaje czy renifery. Zawieszki to niezwykle urzekający sposób na ozdobienie choinki, który pozwala na bardzo indywidualne „wystylizowanie”  świątecznego drzewka czy całego wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także