×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Przyroda i magia. Bombki inspirowane tradycją i baśniami

Przyroda i magia. Bombki inspirowane tradycją i baśniami

Autor: Joanna Buharewicz
23 gru 2014 12:06
Aktualizacja: 23 gru 2014 13:04

Niezapomniane wrażenia z dzieciństwa często łączą się z Bożym Narodzeniem i ubieraniem choinki. Wtedy wszystko wydawało się tajemnicze i magiczne. Dziś możemy przywrócić te wspomnienia za pomocą pięknych bombek, inspirowanych ludowością i bajkami.

Srebrne, złote, czerwone… - to najbardziej tradycyjne kolory bombek, które pamiętamy z dawnych lat. Kiedy dodatkowo były przyprószone brokatem wydawały się jeszcze piękniejsze, niczym zaczarowane kule.

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic… Ale granic nie znają także współcześni producenci bombek, którzy chętnie sięgają po tradycyjne, folkowo-baśniowe motywy. Srebrne i czerwone bombki malują brokatem w ludowe, kwiatowe esy-floresy, co sprawia, że wyglądają one jak te z dawnych lat. Często wykorzystują też po prostu folkowe wzory, np. kurpiowskie czy łowickie.

Baśnie i ludowość daje też wiele możliwości, jeśli chodzi o kształt bombki. Postacie z tradycyjnych opowieści, takie jak mikołaje, baletnice, ołowiane żołnierzyki są częstą inspiracją. Gdyby komuś było mało, można na choince powiesić cały bajkowy las: sowy, wiewiórki czy sarenki, albo nawiązać w aranżacji do bajek o księżniczkach i zawiesić na drzewku karoce, korony i koniki.

Porcelanowe i szklane, często ręcznie malowane cudeńka będą wspaniałą, nostalgiczną ozdobą i wprowadzą do mieszkania magiczną atmosferę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także