×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Tradycyjne Boże Narodzenie. Postaw na dekoracje w czerwonym kolorze

Tradycyjne Boże Narodzenie. Postaw na dekoracje w czerwonym kolorze

Autor: Urszula Tatur
15 gru 2014 13:24
Aktualizacja: 18 gru 2014 14:51

Jeżeli uważasz, że święta Bożego Narodzenie to nie tylko Mikołaj i prezenty, ale też przekazywane przez pokolenia obyczaje - wybierz świąteczne dekoracje w tradycyjnym czerwonym kolorze. Podkreślą one ciepłą rodzinną atmosferę tych szczególnych dni.

Dekorując dom na Święta nie możemy zapomnieć o kolorze czerwonym. To, obok złota i zieleni, barwa konwencjonalnie przypisywana świętom Bożego Narodzenia, kojarząca się z ich ciepłem i rodzinną atmosferą. Pomijając fakt, iż czerwony jest strój świętego Mikołaja, czerwień to kolor szczególnie nacechowany. Kojarzy się on z miłością, ciepłem, ale i pięknem. Warto więc właśnie tę barwę wybrać jako lejtmotyw świątecznej aranżacji całego domu.

Czerwień w połączeniu doskonale zaprezentuje się jako kolor bombek na świątecznym drzewku. W duecie ze złotem nabierze szczególnego blasku. Nie warto jednak ograniczać świątecznych dekoracji jedynie do choinki. Zwłaszcza, że producenci ozdób bożonarodzeniowych oferują nam naprawdę bogaty asortyment wszelkiego rodzaju ozdób i bibelotów. Znajdziemy wśród nich przybrane czerwienią wieńce, świeczki i świeczniki, a nawet porcelanowe figurki. Aniołki, jelonki czy mikołajki w czerwieni prezentują się niezwykle dostojnie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także