PARTNER PORTALU
Praktyczne akcesoria kuchenne. Nie tylko na Święta

Praktyczne akcesoria kuchenne. Nie tylko na Święta

Autor: Joanna Buharewicz
09 gru 2014 15:06

Producenci akcesoriów kuchennych prześcigają się w pomysłach na nowe gadżety, usprawniające pracę w kuchni. Zobaczcie, jakie przybory są nie tylko modne, ale też przydatne.

We współczesnej kuchni zestaw podstawowych narzędzi kuchennych już dawno przestał być wystarczającym wyposażeniem. Przygotowanie posiłków możemy sobie ułatwić, a wręcz uprzyjemnić, za pomocą nowoczesnych, często designerskich akcesoriów.

W  okresie świątecznym, kiedy szczególnie dużo czasu spędzamy w kuchni, przydatne będą akcesoria ułatwiające utrzymanie porządku w czasie przygotowywania posiłków. Mała zmiotka do okruchów i resztek usprawni sprzątanie w czasie gotowania, a specjalna folia ochronna zapobiegnie zabrudzeniom piekarnika podczas pieczenia świątecznych przysmaków, dzięki czemu oszczędzimy czas, który musielibyśmy poświęcić na czyszczenie uporczywych zabrudzeń.

Tradycyjne akcesoria kuchenne, takie jak deska do krojenia czy wałek do ciasta, również przeszły ewolucję. Nowoczesne deski są wielofunkcyjne, posiadają np. specjalne szufladki ułatwiają przesypywanie składników do garnka. W sklepach można też znaleźć wałki do ciasta ze składanymi rączkami, które ułatwiają jego przechowywanie, a także pozwolą wałkować ciasto nawet w trudno dostępnych miejscach.

Warto również zwrócić uwagę na gadżety sprzyjające lepszemu zorganizowaniu pracy w kuchni. Niezawodna waga kuchenna, organizer na produkty czy półka na książkę kucharską to rzeczy, które z pewnością usprawnią gotowanie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także