PARTNER PORTALU
Świąteczne akcesoria. To trzeba mieć w kuchni!

Świąteczne akcesoria. To trzeba mieć w kuchni!

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
25 lis 2014 15:01

Jak ułatwić sobie przygotowywanie świątecznych potraw? Uzbroić się w sprytne obieraczki, otwieracze butelek i puszek czy formy do wypieków o fantazyjnym kształcie.

W okresie  około świątecznym częściej sięgamy po przetwory zamknięte w słoikach, czy owoce w puszkach. Aby otworzyć je bezpiecznie i bez uszczerbku dla paznokci warto skorzystać z uniwersalnego otwieracza do słoików, butelek i kartonów, który zadba o bezpieczeństwo naszych dłoni, wygodę i czystość w kuchni. Z grubymi puszkami bez wysiłku poradzi sobie praktyczny otwieracz do puszek, wyposażony w dźwignię do zawleczek.

Podczas pieczenia ciast i mięs na pewno chętnie sięgniemy po silikonowe pędzelki do glazurowania (odporne na wysoką temperaturę), tarkę do skórki cytrusów czy łopatki i nożyce do drobiu. Miłośnicy domowych wypieków z pewnością skorzystają też z trzepaczek, łopatek i łyżek do ciast. Nieocenione okażą się również praktyczne formy do ciast i niewielkie foremki, przy pomocy których wyczarujemy smaczne i śliczne pierniczki.

Warto zaprosić do pomocy tekże takich „pomocników” jak praktyczny nóż do drylowania jabłek - jednym ruchem wycina idealnie okrągły rdzeń z pestkami, czy elektroniczną wagę kuchenną, która z aptekarską precyzją pomoże dobrać idealne proporcje składników. Kiedy wszystkie te smakołyki będą już gotowe, w ich eleganckim serwowaniu na stół pomoże stalowy widelec do mięs i pieczeni, a blasku doda praktyczna gazowa zapalarka do świec i kominka - w tak pięknej atmosferze, wszystkie świąteczne potrawy na pewno będą smakować wyjątkowo.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także