×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Piękne kieliszki do sylwestrowych trunków

Piękne kieliszki do sylwestrowych trunków

Autor: Joanna Buharewicz
30 gru 2014 15:00
Aktualizacja: 31 gru 2014 10:04

W czasie sylwestrowego lub karnawałowego przyjęcia, obok dobrego towarzystwa, nieodzownym elementem są oczywiście kieliszki. Zobaczcie jak pięknie mogą wyglądać.

Szampanki, lampki do wina i kieliszki do wódki lub martini – wybór zależy oczywiście od ulubionego trunku. Na rynku dostępna jest cała masa klasycznych lub wyszukanych wzorów, w których każdy znajdzie coś dla siebie. 

Wielbiciele klasyki mogą pić ulubione białe lub czerwone wino z typowych pękatych lampek. Wśród kieliszków do wina znajdzie się też sporo wręcz barokowych, mocno zdobionych, które same w sobie są ozdobą stołu. Wyróżniają się ornamentami i mocnymi kolorami.

W Polsce, obok szampana i wina, najczęstszym trunkiem na sylwestrowych przyjęciach są napoje wysokoprocentowe. Do nich potrzebne są poręczne małe kieliszki. Najlepiej, żeby były nie tylko praktyczne, ale też ładne. Często sięgamy po te na nóżce, a w tych zdobionych ornamentami szczególnie przyjemnie będą prezentować się domowe nalewki.

O północy w Sylwestra wystrzelą oczywiście korki od szampana, które natychmiast trzeba będzie rozlać do specjalnych, wysokich kieliszków. Klasyczne szampanki są często wzbogacane o kolor czy żłobienia, producenci często też eksperymentują z ich kształtem.

Sklepy oferują także zupełnie niekonwencjonalne kieliszki do przeróżnych trunków, zatem wielbiciele nowoczesnych trendów mogą wzbogacić swoje przyjęcie również o designerskie wzory.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także