PARTNER PORTALU
Rozgrzej się zimą! Piękne naczynia do gorących napojów

Rozgrzej się zimą! Piękne naczynia do gorących napojów

Autor: Joanna Buharewicz
22 gru 2014 11:55

Chociaż pogoda za oknem bardziej jesienna niż zimowa, każdemu przyda się odrobina ciepła. Dzięki pięknym filiżankom, kubkom i zaparzarkom rozgrzanie się w słotę będzie przyjemnością także dla zmysłu wzroku.

Codzienna dawka porannej kawy czy herbaty, nawet wypijana w pośpiechu, smakuje najlepiej, kiedy serwowana jest w ulubionym kubku czy pamiątkowej szklance. Pomysłowi producenci zastawy stołowej, poza klasycznymi wzorami, próbują nas często zaskoczyć. Porcelanowe kubeczki, które wyglądają jak zgniecione papierowe kubki przyciągną niejednego miłośnika designu.

Kiedy mamy czas długo raczyć się ulubionym napojem, możemy sięgnąć po zaparzarki do kawy lub herbaty. Po kilku minutach oczekiwania możemy rozkoszować się aromatycznym napojem, nie martwiąc się o ciągłe zaparzanie nowej porcji, ponieważ pojemne zaparzarki zapewniają większą ilość napoju.

Chyba, że zaprosimy gości i będziemy potrzebować wielu filiżanek gorącej kawy! Ale nie będziemy przecież narzekać, bo przygotowywanie napojów dla gości to prawdziwa przyjemność. Zwłaszcza, kiedy mamy do dyspozycji czajniczki z podgrzewaczami lub elektryczne podgrzewacze.

Najlepszym czasem na takie rodzinne czy przyjacielskie spotkania są oczywiście Święta. Wtedy najbardziej staramy się o szczególnie miłą i przytulną oprawę wspólnych posiłków. Rozmowy przy świątecznym stole umili specjalnie zaprojektowana na ten czas zastawa – elegancka w złote wzory lub mniej klasyczna, w wesołe czerwone mikołaje. Picie z takich szklanek i kubków na pewno podgrzeje atmosferę niejednego spotkania.

Komentarze

Zaloguj się