×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Stół na święta: udekoruj go w kolorach zimy

Stół na święta: udekoruj go w kolorach zimy

Autor: Anna Sołomiewicz
02 gru 2014 08:16
Aktualizacja: 23 gru 2014 10:26

Za oknem prószy śnieg, a my zasiadamy z rodziną do świątecznej wieczerzy... Ten sielankowy obrazek warto udekorować odrobiną zimy na bożonarodzeniowym stole.

Czerwień w połączeniu ze złotem i zielenią choinkowych gałązek to najpopularniejsze barwy, królujące na świątecznych stołach. Warto jednak sięgnąć także po inne kolory i udekorować bożonarodzeniowy stół w... zimowym klimacie. Bo przecież nie ma Świąt bez śniegu! 

Sięgając po kolory zimy, wybierajmy aranżacje, w których dominuje biel, srebro i błękity. Klasyczny, biały obrus będzie jak znalazł na tą okazję. Biała porcelana, przezroczyste kryształy, srebrne sztućce czy błękitne serwetki - wszystkie te elementy wpisują się w charakter chłodnej, zimowej aranżacji. 

Aby jednak dodać jej uroku i wyróżnić się na tle typowych, świątecznych stołów, zastosujmy dekoracyjne dodatki z zimowymi motywami. Zaliczają się do nich wszelkie ozdoby z motywem śnieżynek. Srebrne bombki z białym dekorem w kształcie śnieżynek, grube, białe świeczki z aplikacjami w kształcie płatków śniegu, papierowe lub metalowe dekoracyjne śnieżynki, które możemy rozłożyć na talerzykach - wszystkie te rzeczy nadadzą naszemu stołowi niebanalny charakter.

Warto dodać do tego odrobinę sztucznego śniegu, rozsypanego na stole, a wtedy Święta zawsze będą białe! Nawet jeśli nie dopisze nam aura pogodowa.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także