Świąteczny stół. Wybierz przytulne dekoracje

Świąteczny stół. Wybierz przytulne dekoracje

Autor: Anna Sołomiewicz
19 gru 2014 11:29

Święta ta okres przepełniony ciepłymi chwilami spędzonymi w rodzinnym gronie. Tym bardziej jak znalazł pasuje do nich aranżacja stołu o przytulnym charakterze.

Spotkania przy bożonarodzeniowym stole w rodzinnym gronie to szczególna chwila, nadarzająca się tylko raz w roku. Warto zatem zadbać o to, aby była wyjątkowa. 

Choć najważniejsze jest to nieuchwytne ciepło rodzinne, przejawiające się w miłych gestach i uśmiechu najbliższych, przytulności tym chwilom może również dodać odpowiednio przystrojony stół. Chcąc nadać aranżacji świątecznego stołu domowy klimat, warto zastosować się do liku prostych wskazówek. 

Sięgnijmy po tekstylia, które są idealnym sposobem na nadanie każdej aranżacji bardziej rodzinnego, ciepłego wyrazu. Uniwersalny biały obrus nabierze przyjemnego charakteru jeśli ozdobiony zostanie tradycyjnym haftem. Równie dobrze sprawdzą się obrusy wzorzyste - tutaj do wyboru mamy szereg motywów, a wśród nich także typowo świąteczne. Biegające reniferki, urokliwe śnieżynki czy sanie Mikołaja są jak znalazł na tą okazję! Przytulności aranżacji dodadzą także wszelkie serwetki, podkładki i tekstylne ozdoby.

Przytulności bożonarodzeniowemu stołowi dodadzą także wszelkie kolory, zaliczane do ciepłej palety. Idealnie pasować będą tutaj czerwień i złoto - barwy niemal sztandarowe dla Świąt. Czerwień przeważa w aranżacjach świątecznych, komponując się idealnie także z zimnymi barwami, jak biel czy zieleń, dodając im jednocześnie przytulności. 

Chcąc ocieplić stół na święta, zaplanujmy miejsce na więcej niż jedną świecę. Im więcej naturalnych, delikatnych płomieni, tym przytulniej będziemy się czuć. Dlatego też wieloramienne świeczniki czy dekoracyjne latarenki są doskonałym pomysłem na udekorowanie stołu na Boże Narodzenie. 

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także