Lustro w łazience. Sprawdź, jak można je wyczyścić

Lustro w łazience. Sprawdź, jak można je wyczyścić

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
02 gru 2014 12:01

Lśniące lustro bez smug to prawdziwa ozdoba łazienki. Jednak uzyskanie takiego efektu wcale nie jest łatwe. Dlatego zdradzamy kilka sprytnych, sprawdzonych trików.

Jednym z najstarszych środków do mycia szyb jest mikstura stosowana jeszcze przez nasze babcie, czyli woda z octem w stosunku 4:1. Taki płyn można przelać do butelki ze spryskiwaczem lub umyć lustro namoczoną w nim ściereczką. Na koniec polerujemy szmatką. W trakcie mycia należy uważać, aby woda nie dostała się pod taflę szkła, gdyż mogą powstać czarne plamki.

Tłuste plamy z mydła lub kremu usunie z lustra woda amoniakalna. Jak ją uzyskać? Do szklanki ciepłej wody wsypujemy łyżkę amoniaku i mieszamy aż się rozpuści. Myjemy nią lustro na następnie polerujemy ściereczką lub kawałkiem starej gazety.

Aby lustra pięknie błyszczały – po ich umyciu – warto nanieść na szmatkę kilka kropel gliceryny, a następnie starannie wypolerować całą powierzchnię.

Jeśli chcemy wyczyścić lustro w szybkim tempie, np. przed niespodziewaną wizytą teściowej, można skorzystać z uniwersalnych ściereczek nawilżanych, dostępnych w supermarketach lub drogeriach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także