Świąteczne porządki – jak zrobić to z głową

Świąteczne porządki – jak zrobić to z głową

Autor: Neonet [artykuł sponsorowany]
09 gru 2014 14:00

Gorączka przedświąteczna prędzej czy później dopadnie każdego, więc już dziś warto pomyśleć o tym, jak zorganizować plan pracy, by dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Pierwszym krokiem, oprócz kupna prezentów, jest dokładne wysprzątanie mieszkania, które będzie o wiele łatwiejsze z pomocą funkcjonalnych sprzętów. Praktyczne propozycje wybraliśmy z oferty sklepu Neonet.

Gładko poszło
Stół wigilijny powinien imponować nie tylko apetycznymi potrawami, ale również estetycznym wyglądem. Oprócz stroików, serwetek ze świątecznymi motywami czy klimatycznych świec, podstawą jest śnieżnobiały, idealnie wyprasowany obrus, który zachęci gości, by zasiąść przy stole. Po wybraniu odpowiedniego nakrycia niezbędne jest jego dokładne wyprasowanie, co może sprawiać trudność w przypadku niektórych materiałów. Czas jak wiadomo nie stoi w miejscu, więc by nie męczyć się bez potrzeby przy długim i mozolnym prasowaniu, z pomocą przychodzą nowoczesne żelazka, które sprawdzą się nie tylko podczas świątecznych przygotowań, ale również na co dzień. Przykładem może być urządzenie marki Braun ze stalową stopą odporną na zarysowania i gładkim poślizgiem, co docenisz w przypadku trudnych do prasowania firanek. Długi przewód zapewni mobilność, a wysoka moc urządzenia zagwarantuje szybkie nagrzewanie. Inną propozycją może być żelazko marki Bosch o jeszcze większej mocy, bo aż 3000 W z bardzo długim kablem, które spodoba się wszystkim wielbicielom ciekawego designu. Miękki uchwyt uchroni od bólu dłoni nawet przy długim, świątecznym prasowaniu, a wygodne przyciski umożliwią bezproblemową regulację. Do prasowania naprawdę trudnych powierzchni przyda się żelazko z generatorem pary marki Philips z wartością uderzenia do 4,5 bara, umożliwiające prasowanie pionowe, co okaże się szczególnie przydatne przy zasłonach czy firanach.

Pożegnaj kurz
Przygotowywanie dywanów do świąt to nie lada wyzwanie, które może okazać się trudniejsze, gdy nasz sprzęt nie jest już pierwszej młodości. Kłopotów i niepotrzebnych nerwów zaoszczędzi model od firmy MPM, idealny dla alergików i astmatyków, wyposażony w filtr Hepa. Dzięki zbiornikowi na wodę wypierze nasz dywan, co pozwoli zaoszczędzić czas i siły. W filtr Hepa wyposażony jest także odkurzacz od firmy Philips z wygodnymi nasadkami, które pozwolą dokładnie usunąć kurz nawet w trudno dostępnych miejscach. Ma też niski poziom hałasu, więc nie przeszkodzi pozostałym domownikom w codziennych obowiązkach. Rury teleskopowe umożliwiają precyzyjną regulację, dzięki czemu można odkurzać nawet powierzchnie przy suficie. Tapicerkę bez problemu wyczyścisz sprzętem marki Bosch ze specjalną ssawką, a worki z zamknięciem zapewnią łatwą wymianę bez konieczności kontaktu z kurzem.

Łatwe zmywanie
Przygotowywanie świątecznych potraw to czysta przyjemność, jednak piętrzące się brudne naczynia nie nastrajają optymistycznie. By przeznaczyć wolny czas na relaks i nie spędzać całego dnia w kuchni, warto zastanowić się nad kupnem zmywarki, która w okresie świątecznym będzie prawdziwym zbawieniem. Model pod zabudowę marki Siemens z sensorem załadunku pozwoli dobrać optymalną ilość wody i detergentu do załadowanych naczyń, co wpłynie na oszczędność pieniędzy i wyeliminuje problem uporczywych smug. Dzięki cichemu zmywaniu nie będzie przeszkadzać innym domownikom nawet, jeśli nastawisz ją późnym wieczorem. Zmywarka Bosch o dużej pojemności umożliwi zmycie nawet 12 kompletów naczyń podczas jednego cyklu, a funkcja EasyLock zapewni łatwe zamykanie. Urządzenie posiada również możliwość dostosowania parametrów do mniejszej ilości załadowanych naczyń, co zapewnia oszczędność wody i energii.

Pokonaj plamy
Przyrządzanie świątecznych potraw w kuchni czy ścieranie kurzu to z kolei problem z plamami na ubraniach, które często ciężko wywabić. Jeśli Twoja pralka już sobie z nimi nie radzi, zamień ją na jeden z nowoczesnych modeli, które oprócz skuteczności zapewnią także oszczędność energii i wody. Model Samsung wyposażony jest w kilka programów, które można dobrać pod kątem różnych tkanin i zabrudzeń. Wysoka klasa energetyczna i niskie zużycie wody to ulga dla portfela w postaci niższych rachunków. Pralka marki Gorenje ma aż 23 programów i umożliwia pranie w zimnej wodzie, dzięki czemu sprawdzi się w każdej sytuacji, a sterowanie elektroniczne ułatwi obsługę. Urządzenie Electrolux oprócz programów podstawowych zawiera także jeden dedykowany wełnie, a funkcja suszenia pozwoli szybko przygotować ulubione ciuchy do użycia. Z kolei model Bosch o obniżonym poziomie hałasu nie zbudzi nikogo ze snu nawet w przypadku pracy w nocy, a funkcja TimePerfect pozwoli zrealizować pełny cykl prania w krótszym czasie.

Mając sprytnych, domowych pomocników z łatwością poradzisz sobie z bożonarodzeniowymi porządkami i bez trud uporasz się z bałaganem pozostałym po świętach.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także