Świąteczne porządki. Tak szybko sobie z nimi poradzisz

Świąteczne porządki. Tak szybko sobie z nimi poradzisz

Autor: Joanna Buharewicz
05 gru 2014 14:35

W okresie przedświątecznym szczególną wagę przykładamy do porządkowania mieszkania. Zobaczcie, jak ułatwić sobie pracę, by posprzątać szybko i skutecznie.

W okresie przedświątecznym szczególną wagę przykładamy do porządkowania mieszkania. Żeby sprzątanie przebiegało szybko i bez kłopotów, nie bójmy się korzystać z najnowszych urządzeń AGD oraz licznych, dostępnych na rynku, środków do czyszczenia.

W naszych mieszkaniach sprzątamy głównie wszelkie powierzchnie: podłogi, blaty, okna, lustra i fronty mebli. Do czyszczenia wielu z nich przydadzą się wszelkie urządzania do czyszczenia parą: myjki, odkurzacze, mopy, parownice. Para szybko i dokładnie usuwa nie tylko bród, ale także dezynfekuje czyszczone powierzchnie. Takie urządzenia szczególnie dobrze sprawdzają się przy zabrudzonych fugach lub w domach z małymi, raczkującymi dziećmi, gdzie dbanie o higienę jest szczególnie ważne.

Coraz częściej urządzenia parowe są wielofunkcyjne: za pomocą tylko jednego urządzenia możemy wyczyścić nie tylko podłogi, ale też tapicerki mebli, kafelki w łazience, a nawet wyprasować zasłony czy obrusy. Kiedy oczekujemy najlepszych efektów, możemy skorzystać z parownic i myjek dedykowanych określonym powierzchniom, np. oknom.

Producenci tradycyjnych odkurzaczy również wychodzą naprzeciw potrzebom użytkowników sprzętów AGD, produkując urządzenia dedykowane konkretnym grupom odbiorców, np. alergikom lub posiadaczom zwierząt. Coraz częściej odkurzacze wyposażone są w specjalne filtry antyalergiczne (do walki z roztoczami) czy szczotki do czyszczenia powierzchni z sierści.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także