Blat w kuchni: dobieramy zlewozmywak

Blat w kuchni: dobieramy zlewozmywak

Autor: Anna Sołomiewicz
09 paź 2015 12:11

Strefę zmywania można urządzić nie tylko funkcjonalnie, ale i estetycznie. Wystarczy odpowiednio zestawić zlewozmywak z blatem.

Powierzchnię roboczą w kuchni, włączając w to strefę zmywania, również obowiązują pewne trendy aranżacyjne. Choć zazwyczaj myślimy o niej w kontekście praktycznym, odpowiednio dobrany zlewozmywak może znacząco podnieść walory estetyczne kuchni. A dobierać jest go najlepiej pod sam blat kuchenny. 

Niegdyś w polskich kuchniach dominowały zlewozmywaki nakładane na blat. Obecnie prym wiodą modele wpuszczane lub podwieszane - te ostatnie idealnie wpisują się w modną, minimalistyczną estetykę.

Coraz popularniejszą tendencją jest dobieranie zlewozmywaka w takim samym kolorze, jak blat kuchenny, a nawet wykonanie ich z tego samego materiału (blaty konglomeratowe czy np. betonowe umożliwiają wręcz wydrążenie zlewu w samym blacie). Tak wykonany zlewozmywak jest niemal niewidoczny. 

Chowanie zlewu nie zawsze jednak jest wskazane. Czasami efekt "wow" w aranżacji kuchni osiągniemy, gdy postawimy na grę kontrastów. Szczególnie efektownie prezentują się zlewozmywaki w ciemnych kolorach, jak grafitowy i czarny, zainstalowane w śnieżnobiałych blatach.

W naszej galerii pokazujemy inspiracje z polskich domów. Tak urządzicie modną strefę zmywania.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także