PARTNER PORTALU
Biała kuchnia. 5 pomysłów na meble kuchenne. 10 pięknych zdjęć!

Biała kuchnia. 5 pomysłów na meble kuchenne. 10 pięknych zdjęć!

Autor: Ewa Kozioł
02 wrz 2022 12:41

Szukasz pomysłów na białe meble kuchenne? Nie wiesz, co wybrać? Na co się zdecydować? Zobacz nasze pomysły na białą kuchnię.

  • Złote dodatki w białej kuchni.
  • Cegła i kamień w białej kuchni
  • Drewniany blat i czarne uchwyty w białej kuchni.
  • Miętowe detale w białej kuchni.
  • Czarne płytki nad blatem w białej kuchni. 

1. Złote dodatki w białej kuchni

Nowoczesna kuchnia otwarta na salon utrzymana jest w duchu dominującej bieli, przełamywanej gdzieniegdzie brązem. Dzięki temu przestrzeń wydaje się lekka i nieco większa niż jest w rzeczywistości. Występują tu również elementy złota, będące swoistego rodzaju ,,biżuterią'' dla kuchennych mebli oraz designerskie lampy, nadające wnętrzu jeszcze więcej oryginalności.

Zdjęcie: Pion Poziom

Projekt wnętrza:  pracownia IdeabyMag, www.ideabymag.com

Więcej o tym mieszkaniu: 63-metrowe mieszkanie na Mokotowie. Biała kuchnia i oliwkowy salon są piękne!

2. Cegła i kamień w białej kuchni

Kuchnia, choć w pełni wyposażona, pełni raczej funkcje reprezentacyjne. Utrzymana w białej kolorystyce stanowi subtelne tło dla salonowej aranżacji. To zabieg w pełni świadomy, o czym świadczą m.in. gładkie, połyskujące fronty szafek pozbawione uchwytów. 

Wszechobecne biele i szarości zostały tu przełamane chłodnym błękitem oraz ocieplone jasnym wybarwieniem drewnianych podłóg. Rolę zdobników pełnią z kolei wysokiej jakości materiały: dębowe drewno na podłogach, beton i cegła na ścianach oraz naturalny kamień zdobiący blaty w kuchni.

Zdjęcie: Bartosz Jarosz

Projekt wnętrza:  Laura Sulzik, LS Studio

Czytaj więcej: Piękne, jasne mieszkanie - stylowe, z charakterem

3. Drewniany blat i czarne uchwyty w białej kuchni 

Kuchnia w swojej formie i estetyce jest dość nowoczesna, w porównaniu do całości domu, jednak przemycono tu kilka akcentów, które występują w pozostałych pomieszczeniach. Wszystko to po to, żeby nawiązać klimatem do reszty pomieszczeń. Stąd m. in. powtarza się tu kolor zieleni, która ożywia kredens nablatowy, są też znane z części salonowej belki sufitowe oraz piękny drewniany stół (tym razem w wersji mini), który jest zdecydowanie sercem tej kuchni.

Zdjęcie: Łukasz Nowosadzki - Archilens.pl

Projekt wnętrza: pracownia Shoko design, www.shokodesign.com

Cały opis projektu: Piękne wnętrze - zobacz dom inspirowany egzotyczną wyspą Bali

4. Miętowe detale w białej kuchni

Aneks kuchenny od salonu umownie oddziela wyspa i stół jadalniany. Całość urządzono w palecie uniwersalnych, stonowanych kolorów. Mamy tu dużo bieli i jasnych szarości, których pozorny chłód przełamują drewniane akcenty. Ściany są śnieżnobiałe, podobnie jak znaczna większość zabudowy kuchennej. Bieli towarzyszy szarość mebli wypoczynkowych, płytszego rzędu górnych szafek kuchennych oraz miękkich, grubych zasłon swobodnie okalających duże pozbawione firan okna. 

Naturalne, spokojne kolory ożywiają miętowe detale w postaci krzeseł w strefie spożywania posiłków. Swoim wzornictwem meble wpisują się również w stylistykę vintage, widoczną choćby w angielskim, tradycyjnym zlewozmywaku oraz towarzyszącej mu stylizowanej baterii.

Zdjęcie: Bartosz Jarosz

Projekt wnętrza: Agnieszka Żyła, Art of Home, www.artofhome.pl

Cały opis projektu: Przestronne, jasne mieszkanie - wnętrze dla rodziny

5. Czarne płytki nad blatem w białej kuchni

Zabudowa z białych lakierowanych na wysoki połysk frontów, ujęta została w ramy czarnych listew – stylizowanych, chociaż nowoczesnych – ozdobionych efektownym frezem. Reprezentacyjny charakter kuchni nadają także płytki na ścianie nad blatem. Czarne w połysku, mają ciekawą strukturę z modnym efektem pikowania. Zabudowę kuchenną uzupełnia funkcjonalny półwysep, który nie tylko stanowi zaplecze robocze kuchni, ale także porządkuje przestrzeń wyznaczając granicę pomiędzy kuchnią a jadalnią. 

Zdjęcie: Bartosz Jarosz

Projekt wnętrza: Katarzyna Mikulska-Sękalska, pracownia Arrange, www.arrange.com.pl

Czytaj więcej: Czarno-białe wnętrze. Piękne mieszkanie w stylu glamour

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także