Biała kuchnia z drewnem. 15 wnętrz z polskich domów!

Biała kuchnia z drewnem. 15 wnętrz z polskich domów!

Autor: Ewa Kozioł
05 maj 2022 08:41

Kuchnia urządzona w białym kolorze jest modna, elegancka i ponadczasowa. W duecie z drewnem staje się przytulna i elegancka. Takie kuchnie znajdziesz w naszym przeglądzie. Zobacz wszystkie projekty!

Jeśli nie masz pomysłu na urządzenie kuchni postaw na biel. Sprawdzi się zawsze i wszędzie! Kolor biały to idealny wybór, jeśli chcesz mieć kuchnię w stylu nowoczesnym, klasycznym, skandynawskim, vintage czy boho. Podobnie jeśli chodzi o wielkość i układ samego pomieszczenia. Nie ma tu żadnych ograniczeń. Bo bieli sprawdzi się w małej kuchni, w dużej, w wąskiej czy wreszcie ciemnej, z niedużą ilością światła dziennego. Nic więc dziwnego, że pokochaliśmy biel we wnętrzach! Ma tak wiele zalet, że trudno zastąpić ją innym tak uniwersalnym, ponadczasowym kolorem. Ale pokochaliśmy biel także w duecie z drewnem. Takie połączenie jest piękne, ciekawe, eleganckie. I modne! W kuchni sprawdzi się perfekcyjnie, a jego atrakcyjność na pewno nie minie wraz z sezonowymi trendami. 

Białe ściany, białe meble, białe AGD

Kolor biały jest czysty, świeży i niezwykle subtelny. Nada kuchni lekkości, delikatności i odświeży jej wystrój. Sprawi też, że pomieszczenie będzie jasne, przestronniejsze i wyda się większe niż jest w rzeczywistości. Biel optycznie powiększy bowiem wnętrze, co ma szczególne znaczenie, jeśli kuchnia jest mała. Kolor ten warto też wykorzystać w kuchni bez okna czy w kuchni z ograniczonym dostępem światła dziennego. Doskonale je rozświetli.

Jak wykorzystać kolor biały w kuchni? Jest na to wiele różnych sposobów. Masz w czym wybierać. Białe w kuchni mogą być ściany wykończone farbą i płytkami oraz podłoga, które będą doskonałym, uniwersalnym tłem dla całej aranżacji wnętrza. Białe meble to także świetny pomysł. Zabudowa kuchenne w białym kolorze pięknie wygląda w nowoczesnej aranżacji z gładkimi frontami w połysku, jak i klasycznym wydaniu z dekoracyjnymi wykończeniami szafek. Pamiętaj, że białe meble wyglądają lekko, subtelnie, więc w małej kuchni będę świetnym rozwiązaniem. Ale wyglądają też bardzo reprezentacyjnie, dlatego warto wziąć je pod uwagę w kuchni połączonej z salonem. 

Możesz też zdecydować się na sprzęt AGD w białym kolorze. Wygląda super! W ofercie producentów znajdziesz spory wybór białych piekarników, płyt grzejnych czy okapów. 

Jak łączyć drewno z kolorem białym?

Kolor biały ma jeszcze jedną niezwykle ważną zaletę jeśli chodzi o urządzanie wnętrz. Idealnie łączy się ze wszystkimi barwami i materiałami wykończeniowymi. Szczególnie pięknie i wyjątkowo wygląda jednak w zestawianiu z drewnem czy dekorami inspirowanymi rysunkiem drewna. I to jest fakt, któremu trudno zaprzeczyć!

Drewno, podobnie jak kolor biały, jest ponadczasowe i uniwersalne. To materiał naturalny, który ma w sobie ogromny ładunek ciepła. Drewno wprowadzi więc kuchni z przewagą koloru białego przytulny klimat. To ważne, szczególnie we wnętrzach, urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, które często są chłodne w odbiorze. W małej kuchni najlepiej postaw na jasne kolory drewna, w dużej zaś możesz wybrać ciemne, a nawet bardzo ciemne kolory, które wprowadzą do wnętrza elegancki klimat. 

Jak wykorzystać drewno w kuchni? Na to też jest co najmniej kilka sposobów. Drewno rewelacyjnie będzie wyglądało na meblach kuchennych. Możesz więc zdecydować się na górną zabudowę w kolorze białym, a dolną w kolorze drewna. Takie zestawienie jest bardzo ładne i estetyczne. Inna opcja to zastosowanie drewna lub materiału imitującego drewno na blacie. Będzie stanowił on fajny duet z białymi meblami. Drewno możesz też zastosować na ścianie nad blatem – musisz je jednak wówczas odpowiednio zabezpieczyć. W tej roli świetnie sprawdzi się przezroczyste szkło. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie na ścianie nad blatem płytek ceramicznych imitujących drewno. Wyglądają pięknie i są znacznie trwalsze niż drewno, więc dużo łatwiej poradzą sobie w trudnych kuchennych warunkach. Nie trzeba ich też dodatkowo zabezpieczać. Ta sama zasada dotyczy podłogi. W kuchni polecamy wziąć pod uwagę płytki o wzorze drewna. Producent oferuje bardzo wiele takich kolekcji. Bez większych problemów znajdzie się coś ciekawego do każdej kuchni. 

Warto szukać ciekawych połączeń drewna i koloru białego w kuchni. Jest ich naprawdę wiele. Tym bardziej że tak uniwersalny duet możesz ożywić wieloma różnymi kolorami (zieleń, czerwień, żółty) czy zestawić z elegancką czernią lub ze spokojnymi szarościami.

Zobacz także Remont kuchni. 10 najczęściej popełnianych błędów. Porady, inspiracje!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także