×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Dlaczego warto stosować grzejniki podtynkowe w kuchni i jadalni

Dlaczego warto stosować grzejniki podtynkowe w kuchni i jadalni

Autor: Urszula Tatur
24 sie 2016 08:00

Dokonując wyboru systemu ogrzewania, czynnikami jakie brane są pod uwagę to koszt montażu oraz koszty związane z wydatkami poniesionymi w trakcie sezonu grzewczego.

Systemy ogrzewania płaszczyznowego są najbardziej efektywne i dają wymierne korzyści prozdrowotne.

Zminimalizowane straty

Grzejniki podtynkowe 3THERMO bilansują straty ciepła w miejscu ich powstawania. Takie straty powstają na ścianach zewnętrznych oraz w stropodachach, a nie w posadzce. Dzięki temu system ogrzewania ściennego, w przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego, zapewnia najrówniejszy rozkład temperatur. Osiągnięcie takiego efektu przy użyciu ogrzewania podłogowego skutkowałoby koniecznością zagęszczenia rurek w okolicach ścian zewnętrznych. W przypadku grzejników podtynkowych 3THERMO nie ma takiej potrzeby, bowiem modułowość grzejników zapewnia optymalny ich rozkład na ścianie.

Efekty prozdrowotne

Ważnym czynnikiem, który bezpośrednio wyróżnia grzejniki podtynkowe, są kwestie prozdrowotne.
Przegrzane powietrze, jakie otrzymujemy w wyniku stosowania grzejników tradycyjnych (konwekcyjnych) jest siedliskiem bakterii. Ruch powietrza, jaki występuje w przypadku stosowania ogrzewania tradycyjnego dodatkowo wzmaga ich rozprzestrzenianie wewnątrz pomieszczeń. Dodatkowo ciepłe i zarazem wilgotne powietrze w trakcie „wędrówki” po pomieszczeniu oddaje swoją wilgoć na zimne ściany, co podnosi ryzyko wystąpienia na nich grzybów. Takie powietrze wysusza też skórę.

- Wieloletnie prace nad grzejnikiem podtynkowym pozwoliły nam stworzyć pierwszy tak dopracowany produkt na rynku. Współpracując ze znakomitymi inżynierami i uczelniami wyższymi mamy pewność, że systemy 3THERMO znajdą zastosowanie w każdym domu i przestrzeni, która wymaga optymalnego zapewnienia źródeł ciepła, bez obaw o uszkodzenie czy awarię – mówi Patryk Nowakowski, Prezes Zarządu 3THERMO.


Systemy podtynkowe 3THERMO to najnowocześniejsze rozwiązania dedykowane do efektywnego ogrzewania powierzchni bez obaw o pozbawienie funkcjonalności ścian.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także