PARTNER PORTALU
Kuchnia w barwach klawiszy fortepianu

Kuchnia w barwach klawiszy fortepianu

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
20 maj 2009 10:48

Logiczny porządek, niczym niepodważona dyscyplina. Czerń – biel, biel – czerń... uzupełniają się niczym klawisze fortepianu. Ostateczna kompozycja jest raczej spokojna, odpowiada surowej estetyce tego miejsca. Nie zakłócają jej zbędne nuty.

Między kuchnią, jadalnią i salonem zaniknęły realne podziały. Ziściły się jedną spójną przestrzenią. Nuty bieli, czerni i stali wyznaczają tu główny akord. Współgrają na ścianach, meblach i sprzętach dając odczucie pożądanego chłodnego klimatu. Interesujące wykorzystanie kontrastu widoczne jest w oryginalnej konstrukcji jadalnianego stołu. Jego dwie części powstały z MDF-u lakierowanego na wysoki połysk.

Biały, ruchomy element można dowolnie ustawiać w stosunku do długiej, czarnej powierzchni blatu.Zarówno ten, jak i pozostałe meble charakteryzują geometryczna powściągliwość formy i precyzja wykonania.Większość frontów podblatowej zabudowy pozbawiona jest uchwytów, które burzyłyby sterylną czystość kompozycji. Sprytnym i estetycznym rozwiązaniem są wtopione we wnęki przy stole szafki do przechowywania szkła. Ich gładkie białe fronty na tle jasnej powierzchni są niemal niewidoczne.

Kto by pomyślał, że w tym oszczędnie urządzonym pomieszczeniu jest tyle, ukrytych przed wzrokiem, miejsc na kuchenne atrybuty. Tym bardziej, że gdzieś nam umknęła obecność górnej zabudowy.Zamiast niej, do dyspozycji są niewielka druciana półka nad zlewozmywakiem i wysokie szafki pokryte egzotycznym fornirem w obu narożnikach aneksu kuchennego. Funkcjonalność mebli podnoszą wygodne systemy wysuwania firmy Blum.

Podłogę przy blacie roboczym zabezpieczono pasmem płytek gresowych „Ruggine” z oferty firmy Venis. Ale nie tylko praktyczne strony tego wnętrza są warte uwagi. To szczegóły wydobywają jego prawdziwe piękno i elegancję. Smukły, wygięty kształt baterii, formy czarnych lamp – podłogowej i stojącej przy stole – oraz krzeseł... To wręcz dzieła sztuki użytkowej. A całą przestrzeń można z powodzeniem okrzyknąć galerią przedmiotu. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także