Kuchnia w bloku: 15 dobrych pomysłów. Zobacz!

Kuchnia w bloku: 15 dobrych pomysłów. Zobacz!

Autor: Ewa Kozioł
04 wrz 2020 10:57

Jaki wygodnie i ładnie urządzić kuchnię w bloku? Zobaczcie pomysły polskich projektantów i architektów wnętrz.

Urządzenie kuchni w bloku to często, chodź oczywiście nie zawsze, nie lada wyzwanie. Trzeba bowiem zazwyczaj na niewielkiej powierzchni zamieścić przestrzeń na przechowywanie, przygotowywanie posiłków i gotowanie. Przyda się przy tym jeszcze miejsce na zjedzenie posiłku czy wypicie filiżanki ulubionej kawy. Bardzo często problemem w kuchni w bloku jest nie tylko mały metraż, ale także nieustawna przestrzeń lub bardzo wąska.

Warto więc, jeszcze zanim przystąpimy do planowania koloru ścian czy mebli oraz wybierania konkretnych materiałów, dokładnie przemyśleć, co w będzie nam w kuchni potrzebne. Sprecyzujemy swoje oczekiwania. Zastanówmy się ile miejsca potrzebujemy na przechowywanie, a ile na gotowanie. Z czego możemy zrezygnować, a co będzie niezbędne. To pomoże zaprojektować wygodną, funkcjonalną kuchnię dopasowaną do naszych potrzeb.  

W małych mieszkaniach dobrym rozwiązaniem jest kuchnia otwarta na salon. Brak ścian i dodatkowych podziałów sprawia, że wnętrze jest bardziej przestronne. To bardzo wygodne rozwiązanie, które warto wzięć pod uwagę planując urządzenie swojej kuchni. Jeśli zaś planujecie remont i kuchnię macie zamkniętą, sprawdźcie czy istnieje opcja wyburzenia ściany i połączenia obu pomieszczeń. W otwartej strefie dziennej możecie też wydzielić poszczególne strefy na przykład innym rodzajem materiału czy też wyspą lub półwyspem. Wszystko zależy do tego, na co pozwoli nam wnętrza. Ale możliwości jest co najmniej kilka. 

Urządzając kuchnię otwartą pamiętajmy, że musi ona stylistycznie pasować do salonu i jadalni. Musi być reprezentacyjna. Wybierzmy materiały takie same lub w podobnym klimacie. Podobnie z kolorami i dodatkami. A wówczas strefa dzienna będzie piękna. 

Polecamy także Meble do salonu: 12 modnych, nowoczesnych kolekcji. Zobacz wszystkie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także