Nowe kolory kuchni – inspirowane magią Islandii

Nowe kolory kuchni – inspirowane magią Islandii

Materiał Partnera Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę REHAU
18 wrz 2020 11:06

Styl skandynawski na stałe zagościł w naszych domach. Naturalne kolory i produkty, prostota – to przekonało nas do pokochania tego stylu. Z drugiej strony pojawiają się opinie osób, które są zmęczone wszechobecną szarością i niemal identycznymi projektami.

Jak stworzyć oryginalną przestrzeń w połączeniu z naturą, surową, a jednak przyjazną formą? Odpowiedź to: Islandia. Właśnie te magiczne miejsce było inspiracją do stworzenia nowej palety kolorów .

W Skandynawii spokojne, bliskie naturze i nowoczesne podejście do życia nosi miano hygge lub lagom. Również na Islandii skandynawska jakość życia jest wszechobecna. Dzięki nowej kolekcji powierzchni REHAU ten niezwykły klimat będzie obecny także w Twoim domu. A jakich kolorach mowa?

Laguna

Zapytaj kogoś kto miał okazję poznać Islandię co zrobiło na nim największe wrażenie – laguna. Ten geotermalny raj złożony z gejzerów, gorących źródeł, jezior i innych geologicznych cudów przyrody zachwyca bogactwem rozmaitych barw o morskim charakterze. Taka jest też Laguna z gamy kolorów Passion for Color 2020, czyli stłumiona mieszanka błękitu z pigmentami zimnej szarości. Tonacja idealnie łączy się z wszelkimi odmianami betonowej barwy – od popielatego, mysiego czy grafitowego, po srebrny czy wyszarzany brąz. Uzupełnieniem tego miksu mogą być neutralne biel i czerń.

Neve

Obfite opady śniegu, pokryte nieskazitelną bielą lodowce czy długie białe noce – to kolejne skojarzenie z magiczną wyspą. Ten klimat zbuduje tonacja Neve, która na powierzchniach akrylowych stanie się świetlista, a zarazem neutralna. Doda pomieszczeniom wizualnej lekkości i wyostrzy kontury mebli oraz dodatków. Biel stanie się też narzędziem do budowania poczucia przestronności, bo większe płaszczyzny frontów meblowych w takim odcieniu optycznie powiększą przestrzeń. Co ważne Laminat akrylowy REHAU wpisze się w trendy nie tylko z uwagi na kolor. Ważne są również jego praktyczne zalety. Fronty tego typu są odporne na działanie promieni UV, dzięki czemu meble nie zżółkną i zachowają swój pierwotny blask nawet przez długi czas! Ta trwałość będzie też zasługą dodatkowego wzmocnienia powłoką hardcoat, która chroni przed uszkodzeniami i działaniem środków chemicznych.

Nebbia

Wyobraź sobie jeden z islandzkich wodospadów lub otulającą nas poranną zasłonę mgły. Delikatna szarość mebli będzie doskonałą alternatywą dla czystej bieli. Kolorystycznie warto połączyć Nebbię z odcieniami drewna, kontrastującą czernią lub wybrać mocniejsze kolory, np. butelkową zieleń, słoneczne odcienie żółtego czy granat. Nebbia to uniwersalne tło to mocniejszych akcentów w postaci dodatków lub kolorów ścian.

Terriccio

Wulkan – symbol siły, mocy i odwagi. Wyrazisty. Jego głębię oddaje powierzchnia szkła polimerowego która wtopi się w przestrzeń mieszkań, dodając im witalności i harmonii. Matowe fronty w takiej odsłonie będą zarówno ciekawą bazą dla odważnych aranżacji z antracytem lub czernią, jak i staną się dominantą przestrzeni. Przy odpowiednim oświetleniu i doborze barw uzupełniających, takich jak mięta, szarość czy błękit o metalicznym wykończeniu, całość będzie tętnić przytulnością.

Menta

Islandia to również świeżość, jaką zwiastuje budząca się do życia natura: paprocie, porosty i trawy. Dłuższe, jaśniejsze wiosenne dni wypełniają się miętową zielenią, tworząc odprężającą enklawę dla zmysłów. W nowej palecie bawr ich interpretacją jest odcień Menta. To nieoczywisty i śmiały sposób, by wzbogacić wnętrze o to coś, ale jednocześnie nie zburzyć panującej w nim harmonii. Jest kompromisem pomiędzy chęcią powrotu do natury, a jednocześnie ma w sobie coś z futurystycznych inspiracji. Może być zarówno kontrastem dla ciemnego brązu czy grafitu, jak i częścią kompozycji barw z gołębią szarością, kremowym czy białym na czele. Kolor optycznie powiększy przestrzeń, a sam materiał, czyli szklany laminat, zastąpi mało bezpieczne szkło. Będzie od niego znacznie bardziej odporne oraz praktyczne. Szkło polimerowe stworzy dodatkowo higieniczne powierzchnie, z których plamy i ślady palców usuwane są jednym przeciągnięciem szmatki, a – dzięki bezspoinowej technologii – brud nie osadza się w krawędziach mebla.

Atlantico

Niebieski. Jednak nie ten nudny i wszystkim znany, a wyrazisty jak bezkresne wody Atlantyku, które otaczają wyspę wulkanów. Wzorowany tymi głębinami kolor Atlantico – dostępny na powierzchniach ze szkła polimerowego – z jednej strony będzie hipnotyzującym tłem, a z drugiej uspokoi i wyciszy – wprowadzi harmonię do wnętrza. Wszystko dzięki jego odprężającym właściwościom. To wariant, który może być częścią modnego zestawu total look, gdzie dopełni wystrój zdominowany przez inne odcienie niebieskiego. Wykorzystasz go w aranżacjach, w których króluje purystyczny klimat z szarością betonu i srebrem na czele, albo we wnętrzach pełnych przytulności – zwłaszcza jeśli wystąpi w połączeniu z drewnem, złotem oraz brązem.

Laguna, Atlantico, Menta, Terriccio, Neve i Nebbia to 6 kolorów palety Passion for color 2020 od REHAU, które oddają piękno Islandii. Dzięki nim wnętrza staną się jeszcze bardziej naturalne i inspirujące. Który z nich Ty wybierasz?

 

Komentarze

Zaloguj się