Nowoczesna i praktyczna kuchnia. Tak urządzisz strefę zmywania i przygotowywania posiłków w jednym miejscu

Nowoczesna i praktyczna kuchnia. Tak urządzisz strefę zmywania i przygotowywania posiłków w jednym miejscu

Autor: Ewa Kozioł
23 lut 2022 18:09

Jak urządzić nowoczesną kuchnię? Jak zaplanować wygodną strefę zmywania i przygotowywania posiłków? Jaki zlewozmywak wybrać? Która bateria kuchenna będzie najlepsza? Z pomocą przychodzi zestaw BLANCO UNIT. To system, który sprawi, że kuchenne prace będę szybkie, bardzo proste i przyjemne.

Nie każdy wie, ale to właśnie przy zlewozmywaku spędzamy najwięcej czasu przebywając w kuchni – aż 60%! Pełni ono bowiem bardzo wiele różnych ról. Tu myjemy ręce, produkty i naczynia kuchenne, pozbywając się z nich zabrudzeń i zarazków, pobieramy wodę oraz utylizujemy resztki jedzenia i płynów. Dlatego urządzając kuchnię warto pamiętać, aby była ona przede wszystkim funkcjonalna. Sięgamy więc po dobre produkty i sprawdzone rozwiązania, które można zastosować w każdej kuchni bez względu na metraż czy styl w jakim została urządzona. Dostępna obecnie oferta przygotowana przez producentów w tym segmencie rynku jest niezwykle szeroka i różnorodna. Co zatem wybrać? Warto bliżej przyjrzeć się niemieckiej marce BLANCO, a w szczególności konceptowi BLANCO UNIT. To zestaw, który sprawi, że codzienne przygotowywanie posiłków będzie czystą przyjemnością.

BLANCO UNIT – dopasowany do Twoich potrzeb

Zmywanie, krojenie, wyrzucanie resztek jedzenie, mycie owoców czy warzyw. To tylko kilka czynności, które w kuchni wykonujemy praktycznie codziennie. Poświęcamy na nie sporo czasu i energii, bo często musimy też poruszać się po całym pomieszczeniu, jeśli chcemy przygotować posiłek i posprzątać po nim. Jest jednak sposób, aby sobie z tymi, problemami doskonale poradzić. Z pomocą przychodzi zestaw BLANCO UNIT. Jest to system, w ramach którego zintegrowany został zlewozmywak wraz z akcesoriami, bateria kuchenna, selektor odpadków lub/i młynek do odpadków bio. Dzięki temu w jednym miejscu możesz wykonywać wszystkie prace, a więc zmywanie, mycie owoców i warzyw, krojenie czy pozbywanie się resztek jedzenia bez chodzenia po kuchni i brudzenia podłogi.

Zestaw BLANCO UNIT dopasujesz do swoich oczekiwań i stylu życia, ponieważ sprawdza się on zarówno dla singla jak i dużej rodziny. Wszystkie elementy zestawu dobieramy według indywidualnych potrzeb, dzięki czemu są one do siebie odpowiednio dopasowane. Gwarantuje to nie tylko bezpieczne i przyjemne wykonywanie kuchennych czynności, ale też pomaga w utrzymaniu higieny i czystości w pomieszczeniu. BLANCO UNIT stanie się sercem twojej kuchni.

Jak więc stworzyć idealny zestaw BLANCO UNIT?

Aby stworzyć idealny zestaw warto przemyśleć:

Po pierwsze – jaki potrzebujemy zlewozmywak?

Pierwszy krok w wyborze odpowiedniego zestawu BLANCO UNIT to określenie wymiaru szafki, w której będzie on zamontowany. BLANCO oferuje zlewozmywaki ze stali szlachetnej, kompozytu SILGRANIT® oraz ceramiki, co daje nam szeroki wybór pod kątem materiałów, ale też kolorów. Z samego Silgranitu mamy ich aż 11 do wyboru! Do wyboru mamy pojedyncze, głębokie komory wraz z akcesoriami (np. BLANCO Etagon posiada specjalne szyny, które umożliwiają pracę na aż 3 poziomach) jak i większe zlewozmywaki, dwukomorowe, z ociekaczem lub odsączarką. Zlewozmywak dobieramy też oczywiście do stylu kuchni: mamy tu do wyboru dyskretne wpuszczane komory (np. linia BLANCO Subline) czy też bardzo modne ostatnio zlewozmywaki w stylu Modern Farmhouse (np. BLANCO Villae, BLANCO Vintera, BLANCO Panor).

Po drugie – jaką chcemy zamontować baterię kuchenną?

Baterie kuchenne BLANCO są bezpieczne, łatwe w użyciu i trwałe, ale oferują też praktyczne rozwiązania. Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką, podokienne, dla leworęcznych, odmierzające wodę czy też coraz bardziej popularne baterie kuchenne z filtrem to tylko kilka z dostępnych propozycji. Każdą dopasujemy kolorystycznie i stylistycznie do zlewozmywaka. Do zlewozmywaków z Silgranitu BLANCO oferuje idealnie pasujące baterie kuchenne w kolorach Silgranit-Look. Poza tym dostępne są też opcje w chromie, stali oraz (nowość) Satin Gold.

Po trzecie – maksymalne zagospodarowanie szafki pod zlewozmywakiem.

Często szafka pod zlewozmywakiem to zmarnowane miejsce. Przypadkowe kosze, brak wykorzystanej przestrzeni i bałagan. Można to zmienić instalując selektory odpadów BLANCO w zestawie z praktyczną półeczką na worki na śmieci, środki czystości i inne przydatne rzeczy, które warto mieć "pod ręką". Możemy tu zaplanować miejsce na odpady oraz produkty do sprzątania, których nie widać, ale pozostają zawsze pod ręką.

Ciekawą nowością jest selektor odpadów BLANCO Flexon Low, który montujemy w górnej szufladzie umiejscowionej bezpośrednio pod blatem. Umożliwia to szybkie i praktyczne pozbywanie się odpadków prosto z powierzchni roboczej. System segregacji odpadów pod zlewozmywakiem to bardzo duża wygoda. Nie musimy już chodzić przez kuchnię z brudnymi rękoma i odpadami, oszczędzamy więc czas i zyskujemy czystą podłogę. Dodatkowo rozwiązania jak BLANCO Movex umożliwia otwieranie szafki stopą.

Po czwarte – utylizacja odpadków.

Tutaj BLANCO ponownie przychodzi nam z pomocą. Możemy zamontować jeden z wielu opcji selektorów odpadków lub/i młynek do odpadków bio BLANCO, który szybko rozdrabnia i usuwa resztki jedzenia. Dzięki temu pozbywamy się odpadków organicznych i niwelujemy nieprzyjemne zapachy, a nasza kuchnia staje się jeszcze bardziej higieniczna.

Jak widzimy, BLANCO UNIT posiada wiele przydatnych funkcji w jednym miejscu, a dzięki sprawdzonej jakości tej marki, wiemy, że będzie on nam służył przez wiele wiele lat. Polecamy!

Więcej o systemie BLANCO UNIT przeczytamy na stronie firmy Comitor, oficjalnego dystrybutora marki w Polsce: https://comitor.pl/inspiracje/blanco-unit/

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także