PARTNER PORTALU
Ściana nad blatem w kuchni. Modne i praktyczne rozwiązania

Ściana nad blatem w kuchni. Modne i praktyczne rozwiązania

Autor: Urszula Tatur
21 cze 2021 10:16

Sposób wykończenia i wystroju ścian nad kuchennym blatem może całkowicie odmienić kuchnię, nadając jej wyjątkowy charakter. W tym pomieszczeniu szczególnego znaczenia nabiera połączenie kwestii dekoracyjnych z praktycznymi, by strefa przygotowania posiłków mogła być nie tylko ozdobą, ale także komfortowym miejscem dla kulinarnych eksperymentów.

Najbardziej popularnym materiałem wybieranym na ścianę nad blatem są oczywiście płytki. Są one zarówno estetyczne, jak i łatwe do utrzymania w czystości. Do tego prezentują się niezwykle efektownie, a cała gama dostępnych na rynku wzorów i kolorów sprawia, że każdy odnajdzie coś dla siebie. Wśród modnych kolekcji odnajdziemy zarówno płytki wielkoformatowe, trendowe imitują naturalne kamienie, w tym marmur, jak i w formacie tradycyjnych kafli - często sięgających do wzorów śródziemnomorskich oraz połyskujących mozaik.

Dzięki nowoczesnym, wysoce funkcjonalnym farbom przeznaczonym do pomieszczeń o zwiększonej podatności na zabrudzenia i wilgoć, aranżując kuchenne ściany nie ma już konieczności stosowania glazury. Farba o najwyższej klasie odporności na zmywanie i szorowanie na mokro, sprawdzi się jako sposób na estetyczne wykończenie ścian zarówno przy kuchence, jak i zlewozmywaku, zapewniając lekkość aranżacji i dużą swobodę kompozycji kolorystycznych.

Chcąc wytworzyć atmosferę przytulności nawiązującej do pamiętanej z dzieciństwa kuchni babci, gdzie pod ręką były świeże warzywa z ogródka i ciasteczka w słoiku, ukryte w stylowym kredensie, warto sięgnąć po delikatny, ciepły w odcieniu kolor ścian. Na jego tle świetnie będą komponować się drewniane, stylizowane na stare meble czy kolorowa, kamionkowa zastawa oraz zioła w tradycyjnych, ceramicznych donicach.

Sentymentaliści z artystycznym zacięciem mogą postawić na połączenie na ścianie białej glazury typu cegiełki z farbą w oryginalnym odcieniu. Na takim tle, pozornie przypadkowa kompozycja stylizowanych przyborów kuchennych z naturalnego drewna i metalu prezentować się będzie bardzo efektownie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także