15 czarnych dodatków do kuchni. Wszystkie piękne i modne!

15 czarnych dodatków do kuchni. Wszystkie piękne i modne!

Autor: Ewa Kozioł
04 cze 2022 15:20

Czarna kuchnia często kojarzy się przytłaczająco i mało przyjaźnie. Nic bardziej mylnego! Czerń jest elegancka, wyrafinowana, a z odpowiednio dobranymi dodatkami staje się przytulna i ciepła.

Kiedyś czerń we wnętrzach kojarzyła się ze skrajną ekstrawagancją, dziś jest coraz częściej stosowana i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Uniwersalna, ponadczasowa i wyrazista, czerń podbiła serca miłośników designu i na stałe zagościła w wielu domach. Jak wprowadzić ją do kuchni?

Czarny czajnik elektryczny z linii 50's Style marki Smeg. Do kupienia w sklepie Desho.pl

Kuchnia, w której czerń gra pierwsze skrzypce to rozwiązanie, które rządzi się własnymi prawami. Warto pomyśleć o elementach, które ocieplą czarne wnętrze. W tej roli świetnie sprawdzi się drewno – nie tylko stosowane na dużych powierzchniach, ale także w postaci detali. Czasem wystarczy drewniana taca czy deska do krojenia, aby nieco przełamać surowość czarnych powierzchni. Dobrym uzupełnieniem czarnej kuchni będzie na przykład taca Moln Tray marki tre, inspirowana księżycem i magiczną siłą jego przyciągania. Prostota tej drewnianej tacy w połączeniu z zabawą cieniami i światłem – powodują, że tradycyjny obiekt codziennego użytku staje się niezwykle oryginalny. Odrobinę przytulności wprowadzi również chlebak z drewnianą deską do krojenia od Joseph & Joseph.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także