×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
4DD: skandynawskie okapy na stoisku Nortberg. Piękne!

4DD: skandynawskie okapy na stoisku Nortberg. Piękne!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
24 sty 2023 19:12

Okapy kuchenne Arne, Alvar i Sven w ekspresowym tempie znalazły się na liście bestsellerów. Oto piękno i ponadczasowość w minimalistycznej odsłonie. Będzie je można zobaczyć na stoisku marki Nortberg na 4 Design Days (26-29 stycznia, www.4dd.pl).

Oszczędne bryły, miękkie linie, ciekawe perforacje i absolutny brak zdobień to cechy charakterystyczne nowej kolekcji okapów z półkami inspirowanej skandynawskim wzornictwem. Motywem przewodnim kolekcji okapów kuchennych pozostaje twórczość Arne Jacobsena, Alvara Aalto oraz Svena Markeliusa. 

Banalnie prosty. I o to chodzi!

Najtrudniej jest zaprojektować przedmiot tak, by spełniał swoją funkcję, a przy tym był elegancki i oszczędny w wyrazie. Projektanci nie chcą wymyślać banalnych rzeczy, ale wiedzą jak łatwo jest popaść w kicz.

Z trudnym wyzwaniem tworzenia w konwencji „minimal” przy zachowaniu doskonałej funkcjonalności radzili sobie architekci ze Skandynawii tworzący w nurcie „casual chic”. Ascetyczne formy bazują na linearnych wzorach, figurach geometrycznych i organicznych kształtach.

Nie ma tu miejsca na ornamenty, sztukaterie, wytworne dekoracje. Najważniejszy jest efekt harmonii, spokoju, wszechobecnego porządku i ładu.

Skandynawski okap kuchenny

Duże rozmiary (120 – 180 cm), solidna stal i czarny matowy kolor prezentują się zaskakująco „lekko”. Perfekcyjnie dopracowane proporcje sprawiają, że okap nad wyspę nie zawłaszcza przestrzeni, chociaż pozostaje jednym z głównych (lub podstawowym) bohaterem aranżacji.

Na uwagę zasługują detale: genialnie wykończone podpory, kompozycje bocznych wcięć, świetnie wkomponowane oświetlenie i wielość wariantów. Modele AlvarArne są dostępne w wersji: standardowej (bez dodatków), z półką szklaną wykonaną z hartowanego, grafitowego szkła oraz z półką drewnianą (ponad 100 laminatów Egger do wyboru).

Z kolei okap Sven możemy zamówić jako okap wiszący na stalowych linkach. Istnieje również możliwość regulacji wysokości urządzenia, co pozwala idealnie spersonalizować pochłaniacz do swoich potrzeb.

Funkcjonalność po nordycku

Najważniejszym elementem każdego sprzętu do pochłaniania pozostaje turbina – w modelach skandynawskich zastosowano model o wydajności do 900 m³/h, dzięki czemu powietrze w „sercu domu” jest czyste, zdrowe i świeże. Energooszczędne oświetlenie LED efektywnie doświetla płytę grzewczą i blat roboczy.

Projektanci nie zapomnieli również o temperaturze barwowej, która wynosi 4000K i jest zbliżona do światła dziennego. Okapem sterujemy za pomocą gestów, dzięki czemu obsługa jest niezwykle intuicyjna i bezproblemowa.

Jeśli martwicie się o utrzymanie urządzenia w czystości, to nic prostszego! Okap nad wyspę nie wymaga specjalistycznych zabiegów, ani profesjonalnych środków chemicznych.

W kolekcji okapów architektonicznych komfort użytkowania idzie w parze z nowoczesnym wzornictwem. Minimalistyczny styl fenomenalnie odnajduje się w stalowych bryłach. Wszystko jest na swoim miejscu – starannie zaplanowane i wykonane.Niczym w projektach skandynawskich mistrzów designu.

Duże, surowe w wyrazie okapy dedykowane nad wyspę kuchenną będzie można zobaczyć na żywo na stanowisku marki Nortberg w czasie targów 4 Design Days, 26-29 stycznia w Katowicach. Zapraszamy już od 26 stycznia ma 4 Design Days!

 

Komentarze

Zaloguj się