×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
5 pomysłów do męskiej kuchni

5 pomysłów do męskiej kuchni

Autor: Anna Usakiewicz
Dodano: 28 gru 2017 10:09
Zaktualizowano: 29 gru 2017 10:04

Gdybyśmy kwestię urządzenia oddali panom, nasze domy czy mieszkania wyglądałyby zupełnie inaczej. Jak mężczyzna urządziłby kuchnię? Co wybrałby, a z czego zrezygnował?

Jeśli chodzi o aranżację kuchni, to często kobiety przejmują inicjatywę i podejmują decyzje. Panowie zazwyczaj nie przywiązują uwagi do wystroju pomieszczeń. To przeważnie kobiety decydują o aranżacji całego domu, łazienki, salonu czy kuchni.

Mężczyzna w kuchni? Czemu nie!

Wchodząc do każdego domu czy mieszkania, możemy zauważyć kobiece akcenty. Zarówno kuchnia jak i inne pomieszczenia są tak urządzone, aby były przytulne. Jak z kolei wyglądałaby kuchnia faceta? Czy byłaby nudna i wyposażona w jeden talerz? Mężczyźni coraz częściej pokazują się w kuchniach. Podobno mają lepsze poczucie smaku i są lepszymi kucharzami od kobiet. Jak zatem powinna wyglądać prawdziwa męska kuchnia?

Otwarta męska kuchnia

Kawalerki to typowo męskie mieszkania. Mężczyźni jak się okazuje nie potrzebują mieć dużych i przestronnych kuchni. Ale za to powinny być wygodne i praktyczne. Jednak połączenie kuchni z salonem to dla panów też niekiedy doskonałe rozwiązanie. Jest nie tylko modne ale i bardzo funkcjonalne. Otwarta kuchnia daje dużo możliwości. Możemy rozmawiać z gośćmi w trakcie przygotowywania posiłków lub oglądać telewizor, który jest powieszony na ścianie w salonie. 

Mocny akcent

Przeważnie w męskich kuchniach królują ciemne i mocne kolory. Dotyczy to ścian, podłogi czy mebli. Dodatki również są utrzymane w ciemnej tonacji a fronty mebli wykonane są w wysokim połysku, który zdecydowanie powiększa przestrzeń. Mężczyźni lubią minimalizm, dlatego też meble w męskiej kuchni są proste i mają geometryczne kształty. Przede wszystkim liczy się nowoczesność i prostota.

Nowoczesne AGD w męskiej kuchni

W męskiej kuchni nie ma przypadków. Wszystko ma swoje stałe miejsce. Przeważnie urządzenia AGD są w zabudowie. Mężczyźni lubią minimalizm, a taki styl zapewnią okapy do zabudowy, np. marki Velge ukryte w kuchennych szafkach. Cechuje je prostota i funkcjonalność. Okap VBCH 9008.1 X  tworzony jest z najwyższej jakości materiałów przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Zapewnia wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Okap VBCH 6008.1 X wyposażony został w liczne funkcje, ułatwiające jego użytkowanie, takie jak możliwość wyboru 4 poziomów mocy, co pozwala dostosować pracę urządzenia do naszych potrzeb. Ich prosta linia i minimalistyczny design z pewnością przypadną do gustu wielbicielom nowoczesnego stylu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także