PARTNER PORTALU
Bądź eko - wybierz drugie życie

Bądź eko - wybierz drugie życie

Autor: Urszula Tatur
28 sie 2020 09:22

Podstawowe prawo konsumentów: można coś kupić, a potem zmienić zdanie i oddać zakupiony produkt do sklepu. Podstawowym obowiązkiem producentów jest przeprowadzenie tego procesu tak, by zadowolony był nie tylko klient, ale i środowisko, które ponosi koszty nadmiernego wytwarzania przedmiotów.

Jak myślisz, co dzieje się ze sprzętem, który kupiłeś i odesłałeś, bo zmieniłeś zdanie? Jeśli to pytanie dotyczy produktów Philips, odpowiedź jest prosta: dostały drugie życie. To odpowiedź pozytywna dla planety, która nie musi ponosić kosztów niepotrzebnej produkcji, i dla Ciebie: bo nie musisz się martwić o konsekwencje swoich nietrafionych wyborów konsumenckich. Co więcej, możesz być osobą, która skorzysta z możliwości kupienia sprzętu po fabrycznym odnowieniu – zrobić udane zakupy i coś dobrego dla świata. Jednocześnie!

Na czym polega drugie życie produktów?

Zdarza się, że kupione produkty do nas wracają. Czasem dlatego, że klienci zapoznawszy się z naszym sprzętem dochodzą do wniosku, że potrzebny jest im inny model, więcej lub mniej funkcji – rozumiemy to! Staramy się ten proces przeprowadzić szybko i prosto, ale też z korzyścią dla środowiska. Zwracane produkty sortujemy i testujemy. Sprawdzamy ich wygląd i działanie. Najlepsze czyścimy i odnawiamy. Jeśli produkt się do tego nie nadaje, wybieramy z niego części, które możemy jeszcze wykorzystać do napraw. To, co już nam nie posłuży w obecnej postaci, poddajemy recyklingowi. Dbamy o to, by nic się nie zmarnowało, a produkt fabrycznie odnowiony w ekologicznym pudełku i ze standardowymi akcesoriami wraca do sprzedaży. Wszystko to przebiega przy zachowaniu surowych norm sanitarnych, bo bezpieczeństwo i komfort użytkowników jest kluczowym elementem tego projektu.

Jakość zawsze gwarantowana

Fabrycznie odnowione produkty rozpoznasz po zielonym znaku i symbolu nieskończoności utworzonym z przewodu elektrycznego z wtyczką. Poza tym nie ma różnic między sprzętem nowym, a fabrycznie odnowionym: drugie życie tez ma gwarancję jakości. Mamy pełne zaufanie do naszych fabrycznie odnowionych produktów, dlatego objęte są dwuletnią gwarancją. Jeśli potrzebujesz pomocy dotyczącej odnowionego produktu, masz do dyspozycji ten sam zespół obsługi klienta. Przy zakupie fabrycznie odnowionego produktu w sklepie Philips obowiązują te same warunki dostawy.

Bądź eko!

Każdego roku prawie milion doskonałych produktów jest zwracanych i złomowanych. Odnowienie ich pozwoliłoby zaoszczędzić równowartość 14 500 ton dwutlenku węgla. To tak, jakbyśmy posadzili 526 tysięcy drzew wchłaniających dwutlenek węgla przez cały rok. Naszym celem jako firmy jest uzyskanie do 2020 roku 15% naszych całkowitych przychodów z produktów i rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym. Zależy nam na tym, aby świat i nasze życie były lepsze dzięki innowacjom. To dlatego dajemy naszym zwróconym produktom drugie życie. Możesz nam w tym pomóc: wybieraj produkty po fabrycznym odnowieniu. Świetny sprzęt będzie służył Tobie – i planecie!

Opłaca się być eko

W 2020 roku przekonywać nikogo o konieczności wdrożenia ekologicznych rozwiązań nie trzeba. Warto jednak podpowiadać, co to oznacza w praktyce i jakie wybory są realnie działaniem ekologicznym. Kupowanie produktów, które dostały drugie życie, to niewątpliwie działanie dobre dla planety. Co więcej, może to być też decyzja pozytywna dla domowego budżetu, dlatego warto kupować ekologicznie i ekonomicznie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także