×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Jak dbać o ekspres do kawy? Sprawdźcie!

Jak dbać o ekspres do kawy? Sprawdźcie!

Materiał Partnera Autor: Jura
09 paź 2019 14:13

Filiżanka aromatycznej kawy to napój bez którego wielu ludzi nie wyobraża sobie poranka. Coraz więcej osób decyduje się więc na zakup automatycznego ekspresu do kawy – gwarantując sobie nieograniczony dostęp do ulubionego napoju. Co należy zrobić by raz zakupiony ekspres służył nam przez całe lata?

Jeżeli chcemy cieszyć się ulubionym napojem we własnych czterech kątach, musimy pamiętać o odpowiednim dbaniu o urządzenie. Jedynie sprawnie działająca i zadbana maszyna przygotuje kawę najwyższej jakości. Bez regularnej konserwacji, nawet używając najwyższej jakości ziaren kawy, nie będziemy w stanie uzyskać zadowalającego rezultatu w filiżance.

Niezależnie od modelu, każdy ekspres do kawy powinien być regularnie konserwowany. Codzienne czyszczenie tacki ociekowej oraz pojemnika na fusy to podstawa – bez tego w danym miejscu szybko może pojawić się pleśń. Jeżeli ekspres przygotowuje kawy mleczne, należy zadbać również o dyszę spieniającą mleko. Brak płukania systemu mlecznego może powodować zatkanie przewodów, a co za tym idzie złe pienienie się mleka, co użytkownicy mylnie odbierają jako usterkę ekspresu. By uniknąć tych problemów, najlepiej na koniec każdego dnia opróżnić tackę z wody i fusów oraz wypłukać system mleczny.

Regularna konserwacja dotyczy nie tylko dostępnych z zewnątrz elementów, ale także tych znajdujących się wewnątrz urządzenia. Chcąc zapewnić maksymalną wygodę użytkownikom, ekspresy do kawy firmy JURA posiadają automatyczne systemu czyszczenia. Co więcej, ekspres sam poinformuje użytkownika kiedy wymagana jest konserwacja. Jest to wygodne rozwiązanie, które polega na zastosowaniu specjalnej dwufazowej tabletki marki JURA. Tylko i aż tyle. Automatyczne czyszczenie ekspresu gwarantuje lepsze rezultaty – cały proces odbywa się w wodzie o temperaturze 80°C, nieosiągalnej podczas mycia ręcznego. Cały proces trwa około 20 min, jedyna czynność wymagana od użytkownika to wprowadzenie tabletki do urządzenia.

By cieszyć się idealnym smakiem kawy, oprócz dbania o czystość elementów ją przygotowujących, należy również zadbać o wodę dobrej jakości. Kamień, który może się odkładać w przewodach urządzenia blokuje swobodny przepływ wody i może doprowadzić do awarii urządzenia. Co więcej, wpływa także bezpośrednio na smak przygotowanej kawy. W końcu kawa składa się w ponad 95% z wody. W tym celu marka JURA stworzyła filtry CLARIS, umieszczane bezpośrednio w zbiorniku na wodę. Usuwa on szkodliwe substancje z wody, takie jak chlor i ołów, doprowadzając jedynie świeżą i czystą wodę. Używając filtrów do wody CLARIS nie trzeba martwić się o odkamienianie ekspresu do kawy.

Ideą przyświecającą mechanikom marki JURA była prostota i intuicyjność urządzeń. Dzięki temu, w prosty sposób możemy zadbać o ekspres do kawy i cieszyć się idealną kawą za każdym razem. Jedyne co należy zrobić to nacisnąć jeden przycisk, a urządzenie wykona za nas całą potrzebną pracę.

Więcej na: 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także