×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Modna kuchnia. Postaw na nowoczesne sprzęty AGD

Modna kuchnia. Postaw na nowoczesne sprzęty AGD

Autor: Urszula Tatur
03 lis 2020 11:25
Aktualizacja: 04 lis 2020 13:51

Przemyślany dobór sprzętów kuchennych, zorganizowane gotowanie i wypracowanie odpowiednich nawyków pomoże w lepszej organizacji codziennego serwowania posiłków. Z pomocą przychodzi również dobrze zaprojektowana kuchnia ze sprzętami dopasowującymi się do użytkowników. Podpowiadamy o czym warto pamiętać i jakie rozwiązania wybrać.

Organizacja zapasów

Proces gotowania można uprościć poprzez odpowiednie przygotowanie - trzymając zapas ulubionych, najczęściej używanych składników w domowej spiżarce. Powinna być pełna podstawowych produktów, takich jak: artykuły sypkie, warzywa strączkowe, ryże, makarony i mięso. Posiadanie ich w podorędziu ułatwia przyrządzanie większości z dań, szczególnie tych najprostszych i najbardziej popularnych. Produkty sypkie mają długą datę ważności do spożycia, spokojnie więc można zrobić ich zapas. Oczywiście należy kupować w sposób odpowiedzialny – unikać posiadania nadmiaru produktów, które szybko się psują, by nie marnować żywności, ale z drugiej strony nie dopuszczać do sytuacji, by spiżarka była pusta, a w lodówce było tylko światło.

Proste i zdrowe dania jednogarnkowe

Czy to będzie wegetariańskie risotto czy curry z kurczaka, można oszczędzić czas na przygotowanie posiłków, eliminując nadmierne sprzątanie – wykorzystując dania jednogarnkowe. Ich wykonanie jest proste, bo wystarczy wrzucić wszystkie składniki do jednego naczynia w odpowiedniej kolejności (zgodnie z przepisem), by finalnie ugotować danie, które będzie smaczne, a jego wykonanie zajmie stosunkowo niewiele czasu. Gotowanie i podgrzewanie dań w znacznym stopniu ułatwiają inteligentne płyty indukcyjne, np. Gorenje Simplicity. Dzięki zaawansowanym funkcjom możliwe jest połączenie dwóch stref gotowania w jedną (co ułatwia gotowanie w większych, owalnych lub prostokątnych naczyniach naczyniach). Nowoczesna płyta jest w stanie wykryć pozycję garnka i rozpoznać jego dokładne wymiary, co znacząco ułatwia i upraszcza jej obsługę. 

Pieczenie i podgrzewanie dostosowane do użytkownika

Jeśli ktoś często gotuje według ulubionych przepisów, inteligentny piekarnik lub kuchenka mikrofalowa pozwolą m.in. wyeliminować czasochłonne wybieranie ustawień. Nowoczesny piekarnik  zapamięta ustawienia temperatury dla każdego zapisanego programu, dzięki czemu użytkownik nie musi przejmować się pamiętaniem o każdym z nich. w wybranych modelach komora piekarnika  ma właściwości tradycyjnego pieca opalanego drewnem, co zwiększa zakres możliwości pieczenia przy wykonywaniu różnych dań – z łatwością przygotuje się w nim prawdziwie domowy chleb. Z punktu widzenia łatwości w użytkowaniu na uwagę zasługuje również funkcja AquaClean, która umożliwia proste czyszczenie piekarnika poprzez wlanie wody na blachę, która po podgrzaniu w formie pary skutecznie rozpuszcza brud i umożliwia proste sprzątanie.

Planuj posiłki i gotowanie partiami

Trend robienia listy artykułów spożywczych i planowania posiłków na cały tydzień powoduje, że ilość miejsca potrzebna do przechowania wszystkich artykułów coraz bardziej się powiększa. Przetrzymywanie produktów zarówno o krótkiej, jak i długiej ważności do spożycia wymaga odpowiednich warunków. W utrzymaniu dłuższej świeżości jedzenia pomoże inteligentna lodówka. Dzięki umieszczeniu produktów w specjalnie wyznaczonej przestrzeni na artykuły o krótkim terminie przydatności, można przedłużyć ich trwałość i przydatność do spożycia. Z kolei zastosowane nowoczesne technologie powodują, że lodówko-zamrażarka utrzymuje świeżą żywność
i pełnowartościowe składniki odżywcze przez dłuższy czas, niezależnie od tego, jak często otwierasz lodówkę szykując dania.

Ułatwione sprzątanie sprzętów

Wypracowanie nawyku sprzątania w trakcie gotowania jest szczególnie przydatne w małej kuchni i pozwala zaoszczędzić czas oraz przestrzeń. Pomocne okazują się również sprzęty wykonane w taki sposób, że łatwiej je wyczyścić i pielęgnować. Nowoczesny piekarnik i kuchenka mikrofalowa, dzięki zastosowanym powłokom, są łatwe w czyszczeniu, co znacząco oszczędzi czas poświęcony na gotowanie i sprzątanie. Dobrze jest używać detergentów przyjaznych dla środowiska.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także