PARTNER PORTALU
Na co zwrócić uwagę kupując ekspres do kawy?

Na co zwrócić uwagę kupując ekspres do kawy?

Materiał Partnera Autor: JURA
28 sty 2020 09:15

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele możliwości automatycznych ekspresów do kawy. Chcąc wybrać taki, który najlepiej spełni nasze oczekiwania, warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań – pozwoli nam to zawęzić wybór do tego najbardziej odpowiedniego dla nas modelu.

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie jaki rodzaj kawy pijemy. Czy będą to klasyczne kawy czarne czy może z dodatkiem pianki mlecznej? Jeżeli nikt z domowników nie pija mlecznej kawy, może nie jest zasadne kupować urządzenia z taką możliwością? Jeżeli natomiast lubimy wypić cappucino czy inny mleczny specjał, warto by urządzenie wyposażone było w technologie, które pozwolą uzyskać idealne rezultaty za każdym razem – jak jak, np. Technologia Gładkiej Pianki. Pamiętajmy, że na perfekcyjną piankę mleczną składa się nie tylko technologia spieniania, ale także czystość i higiena, w jakiej utrzymujemy urządzenie na co dzień. Jeżeli w przewodach zalega stare mleko, możemy być pewni, że wyczujemy to w pijanych specjałach. Z tego powodu wielu producentów dba oto by urządzenie automatycznie się płukało, pomagając nam utrzymać je w czystości. Nie jest to jednak wystarczające, dlatego warto zwrócić uwagę na sposoby czyszczenia ekspresu do kawy – najlepiej by jak najwięcej czynności było wykonanych automatycznie, bez zbędnej ingerencji użytkownika. Dlaczego? Urządzenie jest w stanie operować nawet w 80ºC, gdzie mycie ręczne to jedynie 30º-40ºC. Jest to zatem zdecydowanie bardziej higieniczne.

Kolejny punkt, na który powinniśmy zwrócić uwagę to prostota obsługi – nie bez powodu wybieramy urządzenie automatyczne, które większość czynności ma wykonać „samodzielnie”. Intuicyjność urządzenia, czytelny i wygodny wyświetlacz będą zatem odgrywać ważną rolę. A jeżeli o wygodzie mówimy, w dzisiejszych czasach ekspres nie posiadający funkcji One Touch nie powinien być brany pod uwagę. Dzięki tej funkcjonalności, wszystkie specjały kawowe przygotowywane są za naciśnięciem jednego przycisku – prościej i wygodniej będzie tylko w kawiarni, gdzie kawę przygotują za nas bariści.

W zależności od tego ile osób będzie korzystało z urządzenia, warto dobrać jego parametry tak by produkt był jak najbardziej wydajny. W przypadku dwóch osób zbiornik na wodę o pojemności 1l w zupełności wystarczy, jeżeli często przyjmujemy gości warto by pojemnik na wodę, ziarna bądź fusy miał większą pojemność.

Na rynku można znaleźć wiele propozycji dopasowanych pod indywidualne gusta użytkowników, zarówno jeżeli chodzi o rozwiązania technologiczne, jak i wygląd samego urządzenia. Wybrany ekspres powinien dobrze wkomponować się w przestrzeń kuchenną, w której będzie się znajdował, sprawiając wrażenie solidnego i nowoczesnego, jednocześnie nie zajmując zbyt dużo miejsca.

Więcej na: 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także