PARTNER PORTALU
Nowoczesna kuchnia - 10 propozycji producentów wyposażenia

Nowoczesna kuchnia - 10 propozycji producentów wyposażenia

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
20 maj 2019 11:45

W projekcie przestrzeni kuchni ważna jest nie tylko ergonomia, ale także urządzenia, które zapewnią użytkownikom najwyższy komfort podczas wykonywania kuchennych prac.

Niezależnie od wielkości kuchni, wybór sprzętów to nie kwestia rozmiaru, ale funkcji. Gdy liczy się każdy centymetr musimy postawić na urządzenia, które są w stanie zastąpić inne, mniej potrzebne, a do tego dobrze się prezentować.

Gotowanie pod kontrolą

Do nich należą piekarniki, płyty grzejne oraz okapy. Sprzęty te zazwyczaj mają zestandaryzowane wymiary, wybierając je do małej kuchni kierujmy się więc ich funkcjonalnością. Warto zdecydować się na te, które będą pełnić kilka funkcji, jak np. piekarnik z funkcją mikrofali, dzięki czemu będzie mogli zrezygnować z dodatkowych urządzeń, a przez to zaoszczędzimy miejsce. Pamiętajmy też, że kolorowe okapy śmiało zastąpią dekoracje, które na małych przestrzeniach lepiej ograniczać.

Wokół zlewu

Podczas wyboru zlewozmywaka zwykle skupiamy się na kształcie i wielkości komory oraz doborze odpowiedniej baterii. To bardzo ważne, by wybrany przez nas sprzęt dopasowany był do wielkości naszej kuchni i zapewniał pełną funkcjonalność. Istnieją jednak rozwiązania, na które warto dodatkowo zwrócić uwagę. Będą to np. zwijane maty na zlew, które pozwolą stworzyć dodatkowe miejsce do kuchennych prac, funkcja prysznica w baterii czy smart rozwiązania takie jak elektryczne sterowanie baterią a nawet spustem odpływu.

Zobacz także: Mała kuchnia - 10 pomysłów na przechowywanie

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także