PARTNER PORTALU
Nowoczesna kuchnia - 10 wyjątkowych nowości

Nowoczesna kuchnia - 10 wyjątkowych nowości

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
11 marz 2019 09:45

Są inteligentne, eleganckie i znają się na rzeczy. Nowoczesne sprzęty kuchenne to mistrzowie gotowania oraz niezastąpieni pomocnicy w codziennych pracach.

Nowoczesne urządzenia AGD łączą elegancki design z inteligentnymi technologiami, które mają ułatwiać codzienne życie. Piękny, dopracowany w każdym szczególe wygląd oraz gotowe linie wzornicze oferujące całą gamę sprzętów o ujednoliconym designie to już standard. Aktualne trendy stawiają na unikatowość oraz personalizację, co sprawia że sprzęty kuchenne coraz częściej przypominają dzieła sztuki. Za wyrafinowanym wzornictwem stoją najnowsze technologie, wykorzystujące m.in. Internet rzeczy. To one zmieniają kuchnię każdego domu w prawdziwe centrum dowodzenia.

Jak w restauracji

Wyrafinowane wzornictwo, inteligentne rozwiązania oraz personalizacja sprawiają, że domowa kuchnia coraz bardziej przypomina tę znaną z restauracji. Bowiem nie tylko stwarza możliwości rozwijania swoich kulinarnych pasji, ale też oferuje sprzęty, których nie powstydziłby się żaden szef kuchni. Do nich należą modułowe płyty grzewcze oferując nie tylko możliwość gotowania na gazie czy indukcji, ale też grillowania czy smażenia metodą teppanyaki, czy też szuflady grzewcze, które podgrzeją talerze, utrzymania temperatury dań, ale i rozmrażania.

Spersonalizowana strefa robocza

Dobrze wyposażona kuchnia wyróżnia się profesjonalną funkcjonalnością, którą gwarantują nie tylko sprzęty AGD, ale też organizacja strefy mokrej. Nowoczesny zlewozmywak to nie tylko miejsce mycia naczyń, ale przede wszystkim obróbki produktów spożywczych. Powinien więc być wielofunkcyjny – wyposażony nie tylko w praktyczną komorę i dopasowaną do niej baterię, ale też szereg pomocniczych akcesoriów jak deski, cedzaki, noże itp. Także sama bateria kuchenna powinna wyróżniać się dużą elastycznością, w konsekwencji dając różne możliwości zorganizowania punktu wodnego w kuchni zgodnie z indywidualnymi pomysłami i budowaniem modułowym.

Wciągające rozwiązania

Podstawą wyposażenia nowoczesnej kuchni jest okap. Kluczem do docenienia nowoczesnych modeli jest zaawansowana technologia i unikatowy design – atrakcyjne, eleganckie linie, które wzbogacą każdą kuchnię. Zastosowanie technologii Up & Down zapewni funkcjonalność i otwartą przestrzeń w kuchni, a unikatowy, energooszczędny pierścień LED, efektywnie oświetli obszar roboczy. Oświetlenie LED, zgodnie z najnowszymi trendami, tworzy smukłą linię światła. Ciepłe i mocniejsze światło emanuje z dna okapu, zamieniając urządzenie w wysokiej jakości oprawę oświetleniową, zapewniając efektywne oświetlenie obszaru gotowania i stonowane oświetlenie w kuchni jako całości. Novum na rynku są okapy zintegrowane z płytą grzejną. Okap i płyta tworzą znakomicie wydajny duet, charakteryzujący się dbałością o szczegóły i niesamowitą wydajnością. Płyta jest sterowana suwakami dotykowymi, a wbudowany okap ma osiem poziomów pracy w tym dwie prędkości intensywne. Urządzenie jest bezpieczne i ciche.

Wybór i tekst: Urszula Tatur

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także