Nowoczesna kuchnia: pomysły na okapy. Można nimi sterować smartfonem

Nowoczesna kuchnia: pomysły na okapy. Można nimi sterować smartfonem

Autor: Justyna Łotowska
14 lis 2022 14:30

Zobaczcie nową linię okapów, które automatycznie pilnują jakości powietrza w kuchni. Steruje się nimi zdalnie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, która dodatkowo na bieżąco informuje nas o stanie powietrza.

Dobre samopoczucie to pochodna tego, jak się odżywiamy i stylu życia, który prowadzimy. Ale niebagatelną rolę odgrywa w tym również powietrze. Nie zawsze oddychamy najczystszym, tak na zewnątrz, jak i w przestrzeni naszego domu.

W czasach post-pandemicznych to właśnie cztery kąty stały się naszym ośrodkiem życia, w którym komfort i bezpieczeństwo są najważniejsze. Stąd też więcej uwagi przykładamy do walki z różnego rodzaju zanieczyszczeniami w domu.

Dlatego firma Franke zaprojektowała okap AQ Sense, urządzenie, które dba o odpowiednią jakość powietrza i informuje o jego stanie.

Okap AQ Sense oczyści powietrze w domu. Nowość 2022. Fot. mat. prasowe Franke
Okap AQ Sense oczyści powietrze w domu. Nowość 2022. Fot. mat. prasowe Franke

Problem zanieczyszczonego powietrza w mieszkaniu

Różne czynniki chemiczne, fizyczne i biologiczne bezsprzecznie wywierają niepożądany wpływ na nasze zdrowie i jakość życia. Wiele z nich pojawia się również w domowym powietrzu.

– Według różnych badań, Europejczycy spędzają 90% czasu w pomieszczeniach, gdzie poziom zanieczyszczeń jest często wyższy niż na zewnątrz. Dlatego wprowadzamy na rynek rozwiązanie, które jest odpowiedzią na ten problem. AQ Sense pomaga naszym klientom w tworzeniu przyjaznej przestrzeni domowej. Nowy okap pozytywnie wpływa na stan naszego organizmu, bo pozbawia domowe powietrze niepożądanych czynników – komentuje Silvia Gamberoni, Product Manager kategorii okapów Franke Home Solutions.

Czujnik jakości powietrza

Bez odpowiednich narzędzi trudno jest nam określić stan domowego powietrza. Dlatego każda z wersji okapów AQ Sense – wertykalna, skośna i płaska – posiada specjalny czujnik. Monitoruje on obecność lotnych związków organicznych, a także temperaturę i wilgotność otoczenia.

Urządzenia wyposażone są w tryb AUTO, jego wybór sprawi, że okap włączy się, gdy będzie to konieczne, a przestanie działać, gdy powietrze zostanie odświeżone. Możliwość automatycznego wyłączenia w odpowiednim momencie to także funkcja, która gwarantuje niemarnowanie energii, a przez to pozwala zmniejszyć wydatki na drożejący nieustannie prąd.

Okap AQ Sense oczyści powietrze w domu. Nowość 2022. Fot. mat. prasowe Franke
Okap AQ Sense oczyści powietrze w domu. Nowość 2022. Fot. mat. prasowe Franke

Sterowanie aplikacją 

Wygodę w codziennym użytkowaniu okapu gwarantuje aplikacja na smartfona. Za jej pośrednictwem możemy nie tylko stale monitorować jakość powietrza w kuchni, ale umożliwia ona także sterowanie wieloma funkcjami urządzenia.

Za pomocą telefonu lub tabletu możemy go włączać i wyłączać, regulować moc, jak również sterować natężeniem światła, by wprowadzić do wnętrza odpowiednią atmosferę. Aplikacja samodzielnie zadba także o to, by oprogramowanie wymagane do funkcjonowania okapu było na bieżąco aktualizowane.

Dodatkowo, możemy nią sterować głosem, co pomocne jest szczególnie w chwilach, gdy ręce mamy zajęte przygotowaniem posiłków. Aplikacja kompatybilna jest z wirtualnymi asystentami, takimi jak Amazon Alexa, Google Assistant i Siri.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także