PARTNER PORTALU
Nowoczesna kuchnia - wybierz inteligentne urządzenia

Nowoczesna kuchnia - wybierz inteligentne urządzenia

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
24 lis 2019 11:16

Przepisy na dania wyświetlane na drzwiach lodówki, piekarnik z funkcja zdalnego sterowania, okap, który wie kiedy należy oczyścić powietrze – tak będzie wyglądała kuchnia przyszłości.

To przyszłość, której spodziewać możemy się już niedługo. Nowoczesne sprzęty AGD co roku zaskakują innowacyjnym rozwiązaniami, coraz bardziej przybliżając przestrzeń kuchenną do idei smart domu.

Świadczyć może o tym chociażby fakt, że jeszcze niedawno zaskakujące wszystkich technologie pozwalające za pomocą ukrytych kamer monitorować stan lodówki, dziś odnajdziemy także w innych urządzeniach. Do nich należą na przykład wyposażone w kamerę piekarniki Miele (także modele z funkcją pary). Emitowane przez nie obraz w wysokiej rozdzielczości HD trafia na tablet lub telefon co 30 sekund. W razie potrzeby możemy od razu, na odległość, zmienić parametry pieczenia.

Smart home to jednak nie tylko poszczególne, wysoce rozwinięte funkcje urządzeń, ale też Internet rzeczy (IoT), który pozwala na komunikację między nimi. Stąd coraz większą popularność zdobywają okapy zintegrowane z płytą kuchenną oraz te, które automatycznie reagują na wszelkie kuchenne opary, ale i nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu nie musimy się martwić, czy włączyliśmy okap i czy jego moc jest wystarczająca, by odświeżyć nie tylko kuchnię, ale i całą strefę dzienną. 

Tekst: Urszula Tatur

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także