Pakowanie próżniowe to przyszłość

Pakowanie próżniowe to przyszłość

Autor: ut
05 wrz 2019 14:52

W dzisiejszym świecie zwracamy coraz większą uwagę na to, co jemy oraz w jakim stopniu nasze działania mogą przyczynić się do poprawy środowiska. Wzrastająca świadomość społeczeństwa sprawia, że coraz chętniej sięgamy po produkty przyjazne środowisku, a idee takie jak „Zero Waste” zataczają coraz szersze kręgi. Coraz częściej poszukujemy narzędzi, które pomagają nam być bardziej proekologicznym. Jednym z takich rozwiązań jest zgrzewarka próżniowa.

Dla niektórych z nas gotowanie jest obowiązkiem, dla innych przyjemnością. Jeżeli chcielibyśmy znaleźć się w tej drugiej grupie, możemy otworzyć się na nowe kulinarne trendy, nowinki techniczne, czy wybór dobrej jakości produktów. Cieszy więc fakt, że coraz większą popularnością cieszą się produkty lokalne i sezonowe oraz takie, których termin przydatności jest krótki, a produkcja zrównoważona. Co jednak zrobić, żeby wydłużyć termin ich przydatności? Możemy skorzystać z pomocy odpowiedniego sprzętu. Z pomocą przychodzi marka FoodSaver – pionier w dziedzinie pakowania próżniowego. FoodSaver posiada w swojej ofercie urządzenia, które ułatwią przechowywanie żywności w lodówce czy zamrażarce, utrzymując żywność świeżą - nawet do 5x dłużej w porównaniu do tradycyjnych metod przechowywania. Urządzenia do pakowania próżniowego FoodSaver pozwalają zachować świeżość i walory odżywcze żywności, dzięki czemu redukują ilość odpadów i pomagają obniżyć wydatki związane z zakupem produktów spożywczych.

Jednym z topowych modeli, znajdujących się w ofercie marki FoodSaver, jest zgrzewarka próżniowa FFS017X. Posiada ona moc 120W, łatwy mechanizm zamykania oraz nowoczesny design, a jej kompaktowe wymiary sprawiają, że z powodzeniem znajdziemy dla niej miejsce w każdej kuchni. Zgrzewarka próżniowa usuwa powietrze z folii do pakownia próżniowego, a następnie zgrzewa ją, aby hermetycznie zapakowane produkty pozostawały dłużej przydatne do spożycia. Model FFS017X posiada tryb pakowania produktów suchych, mokrych (np. mięs) oraz zgrzewania bez usuwania powietrza. Wbudowany schowek na rolki, łatwo dostępna gilotyna, kompatybilność z torebkami strunowymi FoodSaver oraz pojemnikami Fresh sprawia, że model FFS017X jest bardzo wygodny w użyciu.

W gamie produktów marki dostępne są specjalne pojemniki FoodSaver Fresh wykonane z trwałego, odpornego i bezbarwnego Tritanu® - plastiku wolnego od BPA (bisfenolu-A, który może powodować reakcje alergiczne). Można ich używać w zmywarce do naczyń i kuchence mikrofalowej. Pojemniki FoodSaver Fresh są do siebie dopasowane - można je układać jeden na drugim, co ułatwia utrzymanie porządku w lodówce. Pojemniki są dostępne w pojemnościach od 475 ml aż do 2,3 litrów. Dostępny jest też specjalny pojemnik do marynowania, dzięki któremu zamarynujemy potrawę w kilka minut zamiast kilku godzin.

Zgrzewarki próżniowe są odpowiedzią na bardzo pozytywny trend „Zero Waste”. Wydłużanie terminu przydatności do spożycia naszej żywności sprawia, że mniej jedzenia wyląduje w koszu na śmieci, a to oznacza więcej pieniędzy w naszym portfelu oraz przede wszystkim środowisku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także