PARTNER PORTALU
Patelnia, jakiej potrzebujesz

Patelnia, jakiej potrzebujesz

Autor: Urszula Tatur
20 sty 2018 18:43

Patelnia to niezastąpiony gadżet w każdej kuchni. Korzystamy z niej na co dzień, dlatego podczas zakupu nowego sprzętu, warto wybrać ten, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Nieważne, czy smażymy niczym szef kuchni w restauracji, czy też w naszej kuchni panuje twórczy chaos. Dziś na rynku dostępnych jest tak wiele rodzajów patelni, które różnią się materiałem, zastosowanymi technologiami i głównym przeznaczeniem, że znaleźć można wśród nich gadżet dla siebie.

Kiedyś w sprzętach gospodarstwa domowego nie stosowano zaawansowanych technologii i smażono wszystkie składniki na tych samych patelniach. Dzisiaj wiemy już, że rynek patelni bardzo się zróżnicował i w sklepach możemy znaleźć gadżety odpowiednie do smażenia na głębokim tłuszczu, grillowania czy podsmażania beztłuszczowego. Dodatkowo, nowoczesne patelnie tworzone są z przyjaznych dla zdrowia i środowiska materiałów, z powłokami zabezpieczającymi przed uszkodzeniami i ograniczającymi użycie tłuszczu. Można wręcz powiedzieć, że pomagają nam na co dzień wyczarować pyszności, nawet jeśli smażenie nie wychodzi nam tak perfekcyjnie.

Moc teflonu
Patelnie teflonowe to doskonały wybór dla osób, które smażą często i oczekują od patelni wytrzymałości, niezawodności i funkcjonalności. Patelnie teflonowe Florina, wykonane z kutego aluminium, optymalizują rozprowadzanie ciepła, dzięki czemu sprzęt szybko się nagrzewa, a składniki równomiernie poddawane są obróbce termicznej. Dzięki trójwarstwowemu systemowi, patelnia jest bardzo stabilna i aż o 33% bardziej odporna niż inne patelnie. Wyposażona jest także w antypoślizgowy i nienagrzewający się uchwyt. Dodatkowo, smażenie na teflonowej patelni nie wymaga stosowania dużej ilości tłuszczu, dzięki czemu tego rodzaju patelnie z pewnością zyskają swoich zwolenników wśród osób dbających o sylwetkę i zdrowy styl życia.

Smażenie „na kamieniu”? To możliwe!
Brzmi ciekawie i oryginalne, ale patelnie kamienne to przede wszystkim wygoda i doskonała jakość smażenia. Warto po nie sięgnąć podczas przyrządzania dań dla całej rodziny – różnorodne składniki, mimo niewielkiej ilości tłuszczu, nie przywierają do powierzchni. Seria patelni Florina LAVA STONE to również gwarancja doskonałego smaku potraw, który wydobywa smażenie „na kamieniu”. Tego rodzaju patelnie są również bardzo proste w czyszczeniu, wytrzymałe i całkowicie odporne na zarysowania, dzięki 5-krotnej powłoce typu lava stone. Idealnie sprawdzą się podczas częstego stosowania i smażenia pysznych dań. Teraz będzie można nawet „zamieszać widelcem”!

Grillowanie w kuchni?
Moda na grillowanie nie przemija – wręcz przeciwnie! Z działek i ogródków grille przenoszą się wprost do naszych kuchni, a to za sprawą patelni grillowych. Jej specjalnie wyprofilowana powierzchnia z oryginalną powłoką Teflon™ Select, gwarantuje zdrowe i lekkie przyrządzanie potraw grillowych. Optymalny, kwadratowy kształt, nieprzywieralna, teflonowa powłoka i lekkość sprawiają, że to idealny gadżet podczas imprez w stylu barbeque. Patelnia wymaga jedynie minimalnej ilości tłuszczu i może być używana w kuchenkach indukcyjnych, gazowych i elektrycznych. Tutaj dobry smak łączy się z doskonałą jakością!

Niezawodna kontrola tłuszczu
Ilość spożywanego tłuszczu należy kontrolować, ale jak to robić w praktyce? W codziennym kontrolowaniu oleju pomocna będzie innowacyjna patelnia Oil Control. Dzięki inteligentnemu systemowi kontroli oleju, spożywasz dokładnie tyle tłuszczu, ile trzeba! Gadżet charakteryzuje się rozrysowanymi dwoma okręgami (odpowiednio 5 i 10 g tłuszczu). Zalecane dzienne zapotrzebowanie na tłuszcz u dorosłego człowieka to ok. 20 g, dlatego dzięki okręgom wyliczenie wykorzystanego do smażenia oleju jest niezwykle proste. Patelnia Oil Control wyposażona jest również w powłokę o trójwarstwowej strukturze - Teflon™ Radiance z cząsteczkami ferromagnetycznej stali nierdzewnej, które przyspieszają proces nagrzewania się naczynia aż o 25%. Dzięki temu, zużycie energii maleje o ¼ zużycie energii. Otrzymujemy gadżet funkcjonalny, innowacyjny, a także przyjazny zdrowiu i środowisku!

Ceramika? To się przyda!
Fanki stylu fit w patelni ceramicznej znajdą swojego sprzymierzeńca! To właśnie na niej można przygotować dania całkowicie bez tłuszczu! Dodatkowo, dzięki specjalnej powłoce ceramicznej, patelnia jest bardzo wytrzymała i łatwa w czyszczeniu. Doskonale wiemy, jak duże ma to znaczenie, gdy codziennie przygotowuje się na niej posiłki do pracy i domu. Patelnie ceramiczne sprawdzą się przy wszystkich typach kuchenek – taka wygoda i łatwość smażenia będzie świetną opcją dla miłośniczek aktywnego stylu życia, które cenią funkcjonalność i szybki, ale doskonały w smaku efekt.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także