Piękna kawa: przygotuj idealną małą czarną

Piękna kawa: przygotuj idealną małą czarną

Autor: Anna Sołomiewicz
22 maj 2016 15:43

Dzień matki, ranka z sympatią, podwieczorek z przyjaciółmi. Każda okazja jest dobra do wypicia aromatycznej kawy. Zwłaszcza jeśli została pięknie podana.

Jeśli chcesz cieszyć się perfekcyjną kawą niczym z włoskiej kawiarni, świetnym wyborem będzie urzekający ekspres Saeco Incanto One Touch Milk Carafe HD8917/09. Ten prosty w obsłudze i wypełniony opatentowanymi innowacjami ekspres pozwala rozkoszować się szeroką gamą rodzajów kawy - od espresso przez cappuccino po latte macchiato - przygotowywanych przez naciśnięcie jednego przycisku.

Dzięki innowacyjnemu, dwukomorowemu dzbankowi na mleko Incanto OTC wytwarza wspaniałą, aksamitną piankę, która ostrożnie wlana do filiżanki zachwyci zwłaszcza amatorów cappuccino. Aż chce się wydobyć z napoju jeszcze więcej i zamienić je w małe dzieło sztuki! Poznaj tajniki dekorowania cappucino mlekiem i czekoladą i wydobądź z kawy ucztę dla oka i podniebienia.

Cioko Art - sztuka dekorowania czekoladą

Połączenie kawy i czekolady daje wyborną syntezę wzajemnie wzmacniających się smaków. Na tym właśnie polega istota wyjątkowej formy sztuki - dekorowania kawy czekoladą znanej jako „Cioko Art”. W tym wypadku, aby zostać artystą, wystarczy zaopatrzyć się w sos czekoladowy w opakowaniu do wyciskania zakończonym niewielkim otworem. Najłatwiejsze do wykonania wzory to serce, kwiatek i pajęczyna.

Jeśli chcesz udekorować powierzchnię wzorem z serduszek:
1. narysuj cztery lub pięć kółeczek o średnicy około 0,5 cm
2. następnie za pomocą wykałaczki przecinaj każde z nich na pół, uzyskując w ten sposób kształt serca.

Latte Art - sztuka dekorowania mlekiem

Jeśli nie przepadasz za czekoladą lub dbasz o linię, możesz z powodzeniem oddać się sztuce dekorowania mlekiem, czyli „Latte Art”. Przy odrobinie wyobraźni, za pomocą spienionego mleka na powierzchni aksamitnego espresso wyczarujesz prawdziwe dzieła sztuki. Zdecydowany kontrast nasyconej barwy espresso i jasnej mlecznej pianki otwiera nieograniczone pole do artystycznej ekspresji. Najczęściej spotykane wzory to serce, jabłko i liść. Przy odrobinie wprawy ich stworzenie nie powinno nastręczać zbyt wielu trudności.

Z ekpresem Saeco Incanto OTC wyczarujesz też inne kawowe napoje, a sprytna i łatwa w użyciu funkcja Memo zapamięta indywidualne ustawienia dotyczące proporcji każdego z zapisanych napojów. Z kolei moc i temperaturę kawy można spersonalizować stosownie do własnych preferencji przy pomocy intuicyjnego wyświetlacza.

 Cena ekspresu: 3.139 zł

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także