×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Płyta indukcyjna z okapem w jednym. Czy warto?

Płyta indukcyjna z okapem w jednym. Czy warto?

Autor: Justyna Łotowska
10 sie 2021 07:35

Projektując nowoczesną kuchnię, coraz częściej stawia się na niekonwencjonalne rozwiązania. Aby mieć pełną swobodę aranżacyjną, nietypowym, a zarazem nowoczesnym sposobem „ograniczenia miejsca” jest zakup płyty indukcyjnej z wbudowanym okapem.

Jak wiadomo, płyta indukcyjna to oszczędniejsze, bezpieczniejsze gotowanie. Sprawdza się zarówno w bloku jak i w domu. Na małej i tej nieco większej powierzchni. Ograniczenia montażowe w tym przypadku nie istnieją. Można go umieścić pod ścianą, jak również na wsypie z pięknym widokiem na otwartą przestrzeń domu.

Okap jest kuchennym niezbędnikiem i dba o odpowiednią cyrkulację i czystość powietrza. W podejściu nieco bardziej tradycyjnym instaluje się dwa sprzęty oddzielnie. Okap dopasowuje się do możliwości powierzchniowych, zawieszany jest w odpowiedniej odległości od kuchenki, bądź indukcji. Rewolucją w sprzęcie AGD jest połączenie tych dwóch produktów razem. Takie rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność. 

Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem - jakie zalety?

Okap jest zintegrowany z płytą i podczas gotowania automatycznie się włącza i wyłącza. Jest to bardzo wygodne i oszczędne. Nie zawsze pamiętamy, aby wyłączyć okap – tutaj nie musimy się o to martwić. Dopasowuje się do mocy płyty, aby odpowiednio pochłaniać niepotrzebne zapachy unoszące się z garnków i patelni. W tym przypadku grają tu i walory estetyczne jak i przestrzenne.

Dodatkowe miejsce nad kuchenką, może diametralnie zmienić wygląd kuchni. W mniejszej kuchni będzie to widoczne na pierwszy rzut oka. Miejsce można przeznaczyć na dodatkową szafkę bądź zostawić pustą przestrzeń czego skutkiem będzie optymalne powiększenie wnętrza.

- Płyta indukcyjna zintegrowana z okapem to nieszablonowe rozwiązanie, które przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi nowinek technologicznych. Praca na takim urządzeniu jest czystą przyjemnością. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko zaoszczędzić nam miejsce w kuchni, ale jest przede wszystkim wydajne i ciekawe wzorniczo.- podkreśla Michał Kołakowski- przedstawiciel handlowy AKPO.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także