Strefa gotowania w kuchni. Nowoczesny sprzęt AGD

Strefa gotowania w kuchni. Nowoczesny sprzęt AGD

Autor: Ewa Kozioł
23 marz 2022 12:00

Stref gotowania jest bardzo ważnym miejscem w każdej kuchni. Musi być urządzona praktycznie, funkcjonalna i bezpiecznie. Pomoże w tym innowacyjny sprzęt AGD, który prace w kuchni i sprawi, że przestaną być codziennym obowiązkiem, a stał się prawdziwą przyjemnością.

Jak się dobrze urządzić w kuchni?

Odświeżenie czy generalny remont? A może właśnie wprowadzasz się do nowego mieszkania i już w myślach projektujesz kuchnię marzeń. Styl nowoczesny, retro, boho, a może futurystyczny? Wyspa kuchenna, kuchnia otwarta na salon, a może jako osobne pomieszczenie? Płytki w wyrazistym kolorze czy sterylna biel? Projektanci wnętrz i architekci prześcigają się w coraz to nowych pomysłach na aranżację pomieszczeń. Tymczasem coraz częściej nie trendy, ale ergonomia i funkcjonalność to słowa klucze przy urządzaniu przestrzeni kuchennej. A projekt taki winien opierać się na 5 strefach: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania i gotowania

Strefa gotowania

Najważniejsza podczas naszych kulinarnych wyczynów jest strefa gotowania. Tu umieszczone są bowiem sprzęty wieńczące cały ich proces, czyli: płyta kuchenna i piekarnik, a często również pochłaniający zapachy okap. Praktycznym rozwiązaniem w tej sekcji, do którego przekonuje się coraz więcej osób jest odejście od wolnostojącego sprzętu AGD na rzecz zabudowy. Jest to nie tylko kwestią estetyki, ale również swego rodzaju aranżacyjnej harmonii. Zabudowa daje również optyczne wrażenie przestronności, a także pozwala na łatwiejsze utrzymanie porządku, bez zamartwiania się o brud czy resztki jedzenia, które w innych przypadkach mogą utknąć w szczelinach między szafką a piekarnikiem. Niebagatelne znaczenie ma też kwestia bezpieczeństwa, strefa gotowania to „gorące” miejsce. A zaletą zabudowy jest możliwość zamontowania np. piekarnika z dala od wszędobylskich rączek małych kulinarnych odkrywców. Do takich rozwiązań dedykowana jest Linia Simplified marki Gorenje z indukcyjną płytą kuchenną i piekarnikiem do zabudowy.

Płyty indukcyjne zyskują na popularności głównie z powodu szybkości, z jaką podgrzewają przygotowywane potrawy, a opcja PowerBoost odpowiadająca za intensyfikację ciepła w krótkim czasie zapewnia również znikome ryzyko oparzenia, poprzez szybkie wytracanie ciepła zaraz po zdjęciu naczynia z gotującym się daniem. Wyposażona w funkcję AutoDetect wykrywa pozycję naczynia po włączeniu, uruchamiając wybraną strefę grzewczą, a TimeAssist zapewnia pełną kontrolę nad czasem gotowania, poprzez jego rejestrację oraz możliwości ustawienia opcji minutnika.

Zaletą piekarnika do zabudowy jest możliwość zamontowania go w dowolnym miejscu, niekoniecznie pod płytą. Umieszczenie go np. na wysokości blatu kuchennego pozwoli nam zadbać nie tylko o bezpieczeństwo naszego ciekawskiego potomstwa, ale także kręgosłupa oszczędzając mu wielokrotnego schylania się w celu skontrolowania postępu procesu pieczenia. Sam piekarnik wyposażony jest w funkcje, które pozwalają m.in. na bardzo szybkie podgrzewanie (osiąga temperaturę 200 stopni już w 5 minut), pieczenie delikatne zapewniające efekt soczystości i kruchości, uzyskanie idealnie złocistobrązowej skórki na zapiekance czy upieczenie idealnej domowej pizzy (w 300 stopniach).

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także