PARTNER PORTALU
Szukasz nowego piekarnika? Te funkcje mogą być naprawdę przydatne

Szukasz nowego piekarnika? Te funkcje mogą być naprawdę przydatne

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
30 gru 2020 09:25

Na zbliżających się targach CES 2021 firma LG zaprezentuje piekarnik InstaView z funkcją Air Sous Vide. Urządzenie wyposażono w program smażenia beztłuszczowego Air Fry, drzwiczki z technologią InstaView oraz wiele innych inteligentnych rozwiązań ułatwiających przygotowywanie zdrowych posiłków.

Funkcja LG Air Sous Vide pozwala bez użycia wody aż przez 48 godzin utrzymywać – w zakresie od 38 do 96 stopni Celsjusza – stałą, dowolną temperaturę potraw. Dzięki temu długo zachowują one smakowe walory świeżego dania. Ponadto ich przyrządzanie nie wymaga użycia dodatkowych naczyń. Oszczędzamy w ten sposób wolne miejsce na kuchennym blacie.

Po dwukrotnym zapukaniu w szybę piekarnika funkcja InstaView automatycznie włącza wewnętrzne oświetlenie, co umożliwia kontrolowanie przebiegu pieczenia. Z kolei nieprzywierająca powłoka EasyClean ułatwia utrzymywanie czystości piekarnika oraz płyty grzewczej. Zabrudzenia można usunąć w zaledwie 10 minut nawet bez środków chemicznych, jedynie przy użyciu czystej wody. W piekarniku zastosowano również funkcję LG ProBake Convection, która gwarantuje szybkie i dokładne pieczenie bez wstępnego nagrzewania. Natomiast technologia Air Fry pozwala na przygotowywanie aromatycznych potraw ze znacznie mniejszą ilością tłuszczu niż w przypadku tradycyjnego smażenia.

Dla jeszcze większej wygody piekarnik LG może być sterowany i monitorowany przez aplikację ThinQ połączoną z inteligentnymi głośnikami oraz wirtualnymi pomocnikami: Google Assistant i Amazon Alexa2. Poza tym programy oferowane przez współpracujące z LG firmy SideChef, Innit, Drop i Tovala zapewniają wygodny dostęp do setek inspirujących, a przy tym łatwych przepisów kulinarnych. Po wybraniu przez użytkownika jednego z nich aplikacja przesyła instrukcję gotowania, na podstawie której piekarnik ustawia odpowiedni tryb pracy oraz temperaturę. Dzięki aplikacji Drop oraz inteligentnemu robotowi kuchennemu Thermomix można bez trudu przygotować pizzę w domu. Aplikacja ThinQ kontroluje ustawienia miksera, a piekarnik InstaView automatycznie się nagrzewa. Gdy tylko na cieście zostaną ułożone składniki, urządzenie jest gotowe do pracy. Co więcej, dzięki funkcji Scan to Cook odczytującej kody kreskowe potrafi automatycznie dobierać ustawienia do podgrzewania mrożonych dań takich firm, jak Nestlé i Kraft Heinz.

Z myślą o komforcie użytkownika nowy piekarnik wzbogacony został o funkcję diagnostyczną Proactive Customer Care opartą na sztucznej inteligencji LG AI. Korzystając ze smartfona i aplikacji ThinQ, możemy utrzymywać optymalną wydajność i efektywność kompatybilnych urządzeń LG.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także