PARTNER PORTALU
Urządzenie nowoczesnej kuchni – jakie sprzęty AGD wybrać?

Urządzenie nowoczesnej kuchni – jakie sprzęty AGD wybrać?

Autor: Urszula Tatur
20 sie 2020 10:02

Urządzenie kuchni w nowym domu czy po remoncie to nie lada wyzwanie. Pomieszczenie to powinno być efektowne, modne, ale także zaplanowane tak, aby było funkcjonalne i dostosowane do oczekiwań domowników. Nieodzownym elementem wyposażenia nowoczesnej kuchni są sprzęty AGD, które, poza eleganckim designem, powinny ułatwiać codzienne czynności, a także łączyć w sobie szereg innowacyjnych funkcji. Jakie sprzęty AGD wybrać do nowoczesnej kuchni?

Aranżacja nowoczesnej kuchni – innowacyjne sprzęty AGD
Kuchnia to serce domu, miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu. To tu przygotowujemy posiłki, spotykamy się z przyjaciółmi czy gotujemy wspólnie z rodziną. Od kilku lat zauważalna jest moda na otwieranie tej strefy domu. Wraz z nią popularność zyskały sprzęty AGD do zabudowy. Innowacyjne technologie, energooszczędność czy rozwiązania dbające o środowisko to główne cechy, na które warto zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD.

Niezbędne AGD w nowoczesnej kuchni:

• chłodziarko – zamrażarka

Lodówka to „must have” wyposażenia kuchni, sprzęt bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Decydując się na jej zakup warto wziąć pod uwagę jej pojemność, klasę energetyczną oraz dodatkowe zastosowania jakie oferuje. Wewnątrz urządzenia znajduje się bardzo czytelny panel sterujący umożliwiający intuicyjne i precyzyjne dostosowanie temperatury do potrzeb. Dzięki temu możesz być pewny, że przechowywana w lodówce żywność dłużej będzie świeża. Każdej pani domu na pewno spodoba się specjalna szuflada, stworzona z myślą o przechowywaniu w lodówce produktów, które nie powinny mieć kontaktu z jedzeniem. Dodatkowo, zamrażarka wyposażona w technologię No Frost, dzięki której przechowywana w niej żywność nie pokrywa się warstwą lodu i nie przywiera do pozostałej zawartości.

• piekarnik

Kolejnym niezbędnym w kuchni sprzętem jest piekarnik. Wyposażony w termoobieg - praktyczną i wygodną funkcję, która ułatwi przygotowywanie potraw. Dodatkowo, gdy posiada także możliwość pieczenia z dodatkiem pary, pozwala przygotować smaczne i zdrowe potrawy, nie tracąc ich wartości odżywczych i witamin, jak również naturalnego smaku, koloru i struktury. Dzięki programowi czyszczenia parowego łatwo można usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Wystarczy wlać wodę we wgłębienie znajdujące się na dnie piekarnika i uruchomić program czyszczący, a wszystkie zanieczyszczenia zmiękną - można je wtedy łatwo usunąć przy użyciu ściereczki. Z kolei aplikacja pozwala zmieniać ustawienia pieczenia, odbierać powiadomienia dotyczące pracy piekarnika, a także zdalnie uruchamiać i ustawiać temperaturę, dzięki czemu po powrocie z pracy czy spaceru urządzenie jest gotowe do pieczenia.


• płyta indukcyjna

Zanim wybierzesz urządzenie, które jest niekwestionowaną podstawą wszystkich przyrządzanych w kuchni posiłków, warto zastanowić się na czym Ci zależy. Na rynku dostępne są płyty gazowe, elektryczne oraz indukcyjne. W nowoczesnych kuchniach zdecydowanie prym wiodą płyty indukcyjne - umożliwiają one szybkie i bezpieczne przygotowanie posiłków, a także precyzyjne sterowanie, komfort obsługi i łatwość utrzymania w czystości. Aby błyskawicznie zagotować wodę na makaron lub szybko rozgrzać patelnię, wystarczy uruchomić funkcję booster, dostępną na każdym z czterech pól grzewczych. Jeśli np. chcesz w większym garnku czy brytfannie przygotować obiad, z pomocą przyjdzie bardzo praktyczna funkcja bridge, czyli pole które pozwala łączyć dwa pola grzewcze w jedno duże. Bardzo przydatna jest także opcja pauzy - dzięki niej można zastopować działanie płyty, a po ponownym jej uruchomieniu parametry urządzenia będą identyczne jak przed zatrzymaniem. To rozwiązanie bardzo przydatne jest, kiedy musimy na chwilę wyjść z kuchni.

• zmywarka

Zmywarka to obecnie jedno z najważniejszych elementów wyposażenia nowoczesnej kuchni. Nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale także zmniejsza zużycie wody i detergentów, co ma znaczny wpływ na środowisko, jak również na wysokość rachunków. N Dostępne w urządzeniu programy umożliwiają higieniczne mycie naczyń i sztućców w krótkim czasie, przy maksymalnej wydajności energetycznej. Zmywarka posiada również najszybszy na rynku cykl zmywania i suszenia, który trwa zaledwie 39 minut. Higieniczne mycie i zwalczanie szkodliwych drobnoustrojów zapewnia program Dezynfekcja 75°C. Ta funkcja szczególnie przypadnie do gustu osobom mającym małe dzieci. Dzięki wysokiej temperaturze dziecięce akcesoria do posiłków czy butelki będą sterylnie czyste. Dodatkowo, po zakończeniu cyklu zmywania, drzwi zmywarki automatycznie uchylają się, aby umożliwić cyrkulację powietrza w celu naturalnego wysuszenia naczyń. Ta innowacja pozwala na zmniejszenie zużycia energii na dodatkowe suszenie. Funkcja ta jest zupełnie bezpieczna dla mebli i blatu, gdyż urządzenie wybiera optymalny czas oraz szerokość otwarcia drzwi.

Wybór odpowiedniego i dostosowanego do naszych potrzeb sprzętu ADG do kuchni nie musi być trudny. Pamiętaj, aby przy wyborze postawić na nowoczesne rozwiązania i sprzęty, które posiadają funkcje gwarantujące większą wydajność, a także technologie i rozwiązania ułatwiające i umilające codzienne obowiązki domowe.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także