PARTNER PORTALU
Zdrowo jeść, zacząć oszczędzać – noworoczne postanowienia

Zdrowo jeść, zacząć oszczędzać – noworoczne postanowienia

Autor: Urszula Tatur
02 sty 2017 10:09

Postanowienia noworoczne – z początkiem każdego, kolejnego roku ich lista jest długa, a zapał do realizacji bardzo duży. Wśród tych najczęściej powtarzanych jest zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze, znalezienie czasu dla rodziny i oszczędzanie. Ich realizacja wcale nie jest trudna. Wystarczy zacząć od prostych zmian… we własnej kuchni.

Po pierwsze – oczyść organizm
Zmiany nawyków żywieniowych warto zacząć od oczyszczenia organizmu. Jedną ze sprawdzonych metod na bezpieczne pozbycie się toksyn z organizmu w warunkach domowych jest detoks koktajlowy na bazie warzyw i owoców. Zawarte w nich substancje aktywizują enzymy i stymulują naturalny metabolizm, który gwarantuje szybkie pozbycie się toksyn. Warto zadbać, by w koktajlach oczyszczających znalazły się składniki zawierające antyoksydanty, czyli związki neutralizujące działanie wolnych rodników uszkadzających komórki organizmu. Świetnie sprawdzi się na przykład „Napój Antyoksydant”, który znalazł się w kolekcji „Napoje Detoks. Szybkie”, dostępnej na platformie z przepisami na Thermomix® - Cookidoo®. Zawarte w napoju pomarańcze i czerwona papryka są najlepszym źródłem przeciwutleniaczy, a siemię lniane to z kolei bogactwo kwasów tłuszczowych Omega 3.

 

NAPÓJ „ANTYOKSYDANT”

SKŁADNIKI NA 5 SZKLANEK (150 ML KAŻDA)
· 25 g siemienia lnianego
· 150 g czerwonej papryki, bez gniazd nasiennych, pokrojonej na kawałki
· 150 g mleczka kokosowego
· 150 g pomarańczy ekologicznej, bez białych błonek, pokrojonej na kawałki
· 100 g wody mineralnej, gazowanej
· 200 g soku z pomarańczy, świeżo wyciśniętego lub soku pomarańczowego

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA
1 Do naczynia miksującego wsypać siemię lniane, dodać paprykę i mleczko kokosowe, rozdrobnić (10 s/obroty 5).
2 Dodać pomarańczę, wodę mineralną i sok pomarańczowy, zmiksować (1 min/obroty 10).
3 Sok podawać bezpośrednio po przygotowaniu

JEŚLI NIE MASZ URZĄDZENIA THERMOMIX®
Jeśli jednak nie mamy urządzenia Thermomix® wystarczy, że wszystkie składniki umieścisz w dowolnym naczyniu miksującym i zmiksujesz do uzyskania gładkiej konsystencji musu.

Miej dobry plan – znajdziesz czas dla rodziny
Praca, szkoła i zajęcia dodatkowe dzieci, pranie i sprzątanie. Natłok codziennych obowiązków sprawia, że wygospodarowanie w ciągu tygodnia czasu wolnego dla rodziny graniczy czasem z cudem. Spośród wszystkich domowych obowiązków przygotowywanie posiłków jest zajęciem wyjątkowo czasochłonnym. By czas spędzony w kuchni był efektywny warto jest wcześniej zaplanować menu na cały tydzień. Z pomocą przyjdzie urządzenie Thermomix®, a szczególnie platforma z przepisami na Thermomix® - Cookidoo®. Dzięki dostępnej na platformie funkcji planowania szybko skomponujemy menu na każdy dzień, a gotową, wygenerowaną przez platformę listę zabierzemy na zakupy. Platforma to jednak przede wszystkim skarbnica kulinarnych inspiracji. Dzięki tematycznym kolekcjom z przepisami bez trudu zaplanujemy codziennie inne danie. Czas na przygotowanie posiłków z urządzeniem Thermomix® zaoszczędzimy korzystając np. z kolekcji „Dania z drobiu w jednym naczyniu”. Z kolei z kolekcją „W 30 minut dookoła kuchni” obiad dla rodziny zajmie nam zaledwie dwa kwadranse. Proces gotowania przyspieszy dodatkowo funkcja wielopoziomowego gotowania, dzięki któremu w tym samym czasie przygotujemy dwudaniowy obiad albo mięso na parze wraz z warzywami. Z taką pomocą bez problemu znajdziemy czas w ciągu tygodnia na wspólny spacer, czy rodzinne uprawianie sportu.
Grosz do grosza
Co roku obiecujemy sobie – od dziś żadnych zbędnych wydatków. Tymczasem oszczędzanie jest trudne, zwłaszcza w przypadku niektórych produktów, a już szczególnie dotyczy to żywności. Potwierdzają to z resztą ostatnie badania GUS – w strukturze przeciętnych miesięcznych wydatków na 1 osobę wydatki na żywność i napoje bezalkoholowe stanowią 24% . Z pomocą w oszczędzaniu ponownie przyjdzie funkcja planowania dostępna na Cookidoo®. Z listą zakupów przygotowaną na podstawie tygodniowego menu możemy śmiało wybrać się na zakupy bez obaw, że wrócimy z torbą niepotrzebnych produktów. Kolekcje dostępne na platformie z przepisami także pomogą nam skonstruować menu z ciekawymi, ale niedrogimi potrawami. Idealnie sprawdzą się kolekcje „Obiady na każdą kieszeń” czy „Oszczędnie i ze smakiem”.
Ze wsparciem urządzenia wielofunkcyjnego Thermomix® z pewnością będziemy bliżsi realizacji noworocznych postanowień.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także