×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Drzwi do kuchni: zobaczcie piękne modele

Drzwi do kuchni: zobaczcie piękne modele

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
11 gru 2018 11:58

Mogą być elegancką ozdobą wnętrza, lub wręcz przeciwnie – stać się zupełnie niewidoczne. Drzwi wewnętrzne to ważny element wystroju kuchni, nawet tej otwartej.

Drzwi wewnętrzne niejednokrotnie stanowią wizytówkę naszego domu, jak i też odzwierciedlają osobowość lokatorów. Dlatego kładziemy duży nacisk na ich odpowiedni wybór. Tak jak i w modzie również tutaj panują trendy, które z czasem przemijają. Kiedyś prym wiodły laminaty oraz naturalne i klasyczne wnętrza. Zostały one jednak wyparte przez malowane drzwi głównie w odcieniach szarości i bieli uzupełniające aranżacje industrialne i modernistyczne.

Ostatnimi czasy coraz częściej do domów jak i na deski kreślarskie trafiają również czarne drzwi świetnie współgrające z innymi detalami w tym odcieniu. Jeśli chodzi o wzory aktualnie popularne są wszelkie modele łączące w sobie geometryczne wariacje prostokątnych paneli i przeszkleń pozwalających w miarę potrzeb doświetlać pomieszczenia. Często wybór pada również na płaskie drzwi zdobione frezami czy też listwami dekoracyjnymi. Połączenie takich wzorów z systemem bezprzylgowym nadającym wrażenie lekkości pozwala optycznie powiększyć pomieszczenia.

Przy wyborze przede wszystkim powinniśmy się kierować przeznaczeniem. Drzwi do łazienek powinny otwierać się na zewnątrz i być wyposażone w otwory wentylacyjne. W przypadku sypialni muszą nam zapewnić ciszę i spokój co gwarantuje solidna konstrukcja (np. drewno klejone warstwowo) oraz zamek dla zachowania prywatności. W kuchniach za to sprawdzą się lekkie skrzydła nie sprawiające trudności przy ich częstym otwieraniu i zamykaniu.

Tekst: Mateusz Kubiś, dział marketingu Pol-Skone

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także