PARTNER PORTALU
Kolor w kuchni: praktyczne sposoby na każdą kieszeń

Kolor w kuchni: praktyczne sposoby na każdą kieszeń

Autor: Anna Sołomiewicz
25 maj 2016 15:24

Kolorowe akcenty możemy wprowadzić do kuchni na wiele sposobów - od frontów mebli po niedrogie naklejki.

W domach Polaków dominują kuchnie urządzone w neutralnych, stonowanych kolorach. Dominuje biel, beże, szarości, ciepłe brązy - rzadziej czerń. Warto jednak wprowadzić do aranżacji kuchni odrobinę koloru, który będzie idealnym zastrzykiem energii i optymizmu podczas porannych śniadań. 

Istnieje wiele sposobów na to, aby urozmaicić aranżację kuchni kolorem. Najoczywistszym są kolorowe meble kuchenne. Miłośnicy szaleństw zdecydują się na całą kuchnię urządzono np. w soczystej zieleni, śliwkowych fioletach czy czerwieni. Możemy też podejść do tematu bardziej zachowawczo i kolorem wykończyć np. tylko pewne elementy, zestawiając białą wyspę z kolorową wysoką zabudową czy fronty w drewnianym dekorze z niszami otwartych półek o turkusowej barwie. Pamiętajmy, że dobór mebli kuchennych to decyzja na więcej niż jeden sezon czy lato, dlatego jest to opcja dla osób zdeterminowanych, aby mieć kolorową zabudowę. 

Stosunkowo niedrogim, a przy tym dość łatwym w wymianie sposobem na kolor w kuchni są tapety i fototapety. W kuchni najczęściej wykańcza się nimi ścianę nad blatem. Do wyboru mamy wiele motywów. W aranżacji kuchni świetnie sprawdzają się fototapety ze zdjęciami produktów spożywczych - soczystych cytrusów, aromatycznych przypraw. 

Niedrogim, mało inwazyjnym i łatwym do samodzielnego wykonania sposobem na kolor w kuchni są wszelkiego rodzaju naklejki dekoracyjne. Możemy nimi dekorować ściany, blat stołowy, a nawet fronty mebli. Producenci oferują równe wzory i motywy w najrozmaitszych kolorach - z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także