PARTNER PORTALU
Mała jadalnia. Tak można ją urządzić

Mała jadalnia. Tak można ją urządzić

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
02 gru 2014 08:44

Mała jadalnia już dawno nie jest wyłącznie skutkiem małej ilości miejsca w mieszkaniu. Coraz częściej jest to zamierzony projekt architekta w domu dwu-, trzy- czy czteroosobowej rodziny.

Aranżacja współczesnych jadalni sprowadza się zazwyczaj do stołu oraz krzeseł. Przestrzeń dla małżeństwa, czy rodziny z jednym lub dwójką dzieci nie wymaga zbyt obszernego modelu. Wystarczy niewielki stolik z blatem w kształcie kwadratu, którego każdy z boków ma metr szerokości. Wybierając meble warto jednak zakupić stół rozkładany, który na co dzień nie zajmuje dużo przestrzeni. Jednak w razie potrzeby, np. podczas wizyty gości  możemy go powiększyć.

Kupując krzesła lepiej wybrać smukłe, proste modele bez podłokietników. Zajmują one mniej miejsca co wpływa na wygodę i łatwość poruszania się w tej przestrzeni. O ile pozwalają na to względy estetyczne całego domu czy mieszkania, dobrze jest by meble były w jasnych kolorach lub z przezroczystych materiałów.

Zobaczcie naszą galerię, w której znajdziecie gotowe sposoby na projekt małej jadalni. Może wśród nich będzie również ten pasujący do waszego wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także