Stół na święta. 12 pomysłów na piękną aranżację. Zobacz zdjęcia!

Stół na święta. 12 pomysłów na piękną aranżację. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
15 gru 2020 15:48

Elegancka porcelana z odrobiną finezji to obowiązkowy element dekoracyjny na świątecznym stole. W tradycyjnym czy nowoczesnym wydaniu, zawsze podkreśli wyjątkowy charakter spotkania i pomoże stworzyć prawdziwą atmosferę świąt.

Na ten magiczny, zimowy czas oczekiwania nasze mieszkania zmieniają swoje oblicze. Niektórzy przez cały rok czekają na moment, kiedy na drzwiach pojawi się świąteczny wieniec z gałązek ostrokrzewu, dom wypełni się ciepłym blaskiem choinkowych lampek i zapachem świerku, a w kuchni zapanuje aromat korzennych przypraw do piernika. Tę wyjątkową atmosferę warto podkreślić również okolicznościowym nakryciem stołu.

Miłośnicy tradycji z pewnością sięgną po białą porcelanę – w czystej bieli bądź dekorowaną świątecznymi motywami. Motywy zdobiące przedstawiają postacie i symbole, które nieodłącznie kojarzone są z Bożym Narodzeniem. Mikołaj, sanie załadowane prezentami ciągnięte przez renifera, ozdobiona choinka, słodki wypieki - wszystko to przywodzi na myśl okres, gdy świętujemy z bliskimi w pełnej miłości i życzliwości atmosferze. Wszystko to przyprószone szczyptą złota doskonale harmonizuje z tradycyjnymi kolorami dominującymi w tym okresie, czyli czerwienią i zielenią.

Zwolennicy nowoczesnych aranżacji chętniej sięgną po modną kolorystykę ubraną w efektowną formą. Biel porcelany zastąpią elegancką czernią, szarością nawet trendowym bordo czy granatem, świąteczny obrus – efektownymi podkładkami, a tradycyjne motywy bożonarodzeniowe wyszukanym wzorem, będącym wariacją śnieżynek, gwiazdek czy choinek. Nowoczesna aranżacja świątecznego stołu niepozbawiona jest bowiem pazura, a blasku dodają jej kryształowe kieliszki, złote i srebrne sztućce, świeczniki czy dekoracje. Tak udekorowany bożonarodzeniowy stół stanie się odważnym i lśniącym akcent wystroju Twojego domu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także