Stół na Wielkanoc. Piękne pomysły na dekoracje stołu. Zobacz!

Stół na Wielkanoc. Piękne pomysły na dekoracje stołu. Zobacz!

Autor: Ewa Kozioł
06 kwi 2022 12:23

Piękna zastawa, świąteczne dekoracje, wiosenne akcenty. Szukasz pomysłów na dekorację stołu na Wielkanoc? Mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji. Sprawdź, jak pięknie udekorować świąteczny stół. 


Prostokątny czy okrągły? Biały, kolorowy, a może w odcieniu przypominającym drewno? Na co dzień stół służy nam zgodnie ze swoim przeznaczeniem – jemy przy nim, pracujemy, uczymy się. A gdy nadchodzą święta lub inne uroczystości, staje się centrum wydarzeń. Z myślą o specjalnych okazjach warto zdecydować się na stół rozkładany, który w kilka sekund zamienia się w mebel nawet dla 10 osób. Niezależnie od pomieszczenia, w którym go postawimy – w kuchni, salonie czy jadalni, zgromadzi wokół siebie naszych najbliższych, by celebrować wspólny czas. 

Niech dzieją się kolory

Śniadanie wielkanocne, ale i każdy świąteczny posiłek, zasługuje na odpowiednią oprawę. Jeszcze z dzieciństwa pamiętamy, że moment nakrycia stołu obrusem dawał początek uroczystym przygotowaniom. Tradycyjnie biały stanowi tło dla świątecznej zastawy i posiłków. Aby nieco ożywić aranżację i nadać jej określony charakter, warto ułożyć na obrusie bieżnik w kontrastującym, wiosennym kolorze, np. zielonym lub żółtym. Jeśli jednak bardzo lubimy odcień naszego blatu, sam bieżnik w zupełności wystarczy. Można także z niego zrezygnować i pozwolić, aby nasz stół samodzielnie odegrał rolę głównej dekoracji. W ten sposób nie musimy martwić się potencjalnymi plamami na ulubionym obrusie. 

Wielkanoc to czas, w którym korzystamy z odświętnej zastawy. To prosty sposób na podkreślenie uroczystego charakteru spotkań z bliskimi. Dla tych, którzy preferują spójne, przemyślane nakrycia doskonałym wyborem będą białe, ceramiczne talerze z kolekcji Tassel marki VOX. Ich gładka powierzchnia sprawdzi się podczas wielu uroczystych okazji. Dla kontrastu możemy je zestawić ze złotymi sztućcami i kolorowymi serwetkami. Nie zapominajmy jednak, że święta wielkanocne przypadają wraz z początkiem wiosny. Natura rozkwita kolorami, które warto wprowadzić również do swojej wielkanocnej aranżacji. Można tego dokonać z pomocą kolekcji kamionkowych naczyń Feri. Dostępne w trzech barwach: żółtej, szarej i brązowej będą stanowić ciekawy akcent kolorystyczny.

Dekoracje mają znaczenie

Jakie dekoracje postawić na stole, aby podkreślały wyjątkowy charakter świąt? Na pewno trudno wyobrazić sobie Wielkanoc bez barwnych pisanek czy wydmuszek. W ich przypadku kolory nie mają większego znaczenia. Najważniejsze, by zdobieniu i farbowaniu jajek towarzyszyła dobra zabawa, zwłaszcza gdy udział w niej biorą dzieci. Gotowe dzieło będzie się pięknie prezentować w metalowej misie Luto. Najmłodsi ucieszą się również z obecności na stole czekoladowych zająców oraz cukrowych baranków. 

Jeśli jednak uważamy, że mniej znaczy lepiej, dekoracją samą w sobie mogą być naczynia, na których podamy wielkanocne potrawy. Ten sposób warto wykorzystać, gdy używamy białej zastawy. Na drewnianym talerzu dekoracyjnym Duos możemy ułożyć świeżo pokrojony chleb lub aromatyczne wędliny. Z kolei babka wielkanocna będzie niezwykle dostojnie prezentować się na białym, gładkim talerzu Sever. 

Powiew wiosny

Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami pragniemy wpuścić do naszych wnętrz wiosnę. Najprostszym rozwiązaniem jest bukiet ciętych kwiatów, takich jak tulipany czy żonkile, których kolory i zapach wprowadzą nas w dobry nastrój. Nie wahajmy się postawić ich również na wielkanocnym stole w szklanym pojemniku Jar. Wystarczy kilka łodyg kwiatów czy gałązek bazi, by podkreślić wiosenny charakter świąt. Pamiętajmy, aby nie przesadzić. Kwiaty nie powinny zasłaniać twarzy naszych bliskich i zakłócać rozmów.

Czasem wystarczy naprawdę niewiele, by uzyskać efekt, który zachwyci naszych domowników oraz gości. Warto pamiętać, że w drobiazgach kryje się potencjał stworzenia wyjątkowej wielkanocnej atmosfery. Dzięki niej łatwiej się zrelaksujemy i skupimy się na tym, co w święta najważniejsze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także