×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Stylowa jadalnia - postaw na naturalne materiały

Stylowa jadalnia - postaw na naturalne materiały

Autor: Dobrzemieszkaj.pl
07 sty 2020 11:53

Żyjemy w nieustannym pośpiechu, dlatego sam fakt zebrania całej rodziny na wspólny posiłek jest już swego rodzaju świętem. Coraz bardziej doceniamy też znaczenie i rolę jadalni w naszych domach.

Jadalnię zwykle umieszczamy w mniej lub bardziej otwartym ciągu komunikacyjnym między kuchnią a salonem lub holem. Rozwiązanie takie wymaga jednak spójnej koncepcji urządzenia połączonych ze sobą stref i starannego dobrania wszystkich widocznych elementów, w tym tak pozornie neutralnych, jak drzwi. Niewątpliwą dodatkową zaletą skrzydeł drewnianych jest łatwość nadania im nowego wizerunku poprzez pomalowanie lub polakierowanie na dowolny kolor. 

Styl skandynawski nie wychodzi z mody, a Polacy pokochali go za prostotę, naturalność oraz łatwość odświeżenia aranżacji poprzez zmianę detali. Przy połączeniu funkcji wyspy kuchennej i stołu zyskujemy wolną przestrzeń w części wypoczynkowej. 

Aranżacje industrialne, czy wręcz loftowe najkorzystniej prezentują się na dużych, otwartych przestrzeniach. Wystrój loftowy kocha rzeczy z odzysku (lub stylizowane na takie) oraz przedmioty, którym nadano nowe funkcje. Solidny drewniany stół o „przecieranej” fakturze, krzesła z różnych kompletów z widocznymi śladami użytkowania to elementy tworzące styl pomieszczenia. 

Zobacz także: 20 najpiękniejszych wnętrz 2019 roku

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także